×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
„Kulinarna podróż po Polsce”. Szefowie Kuchni MAKRO Polska inspirowali lokalnymi smakami
Na zdjęciu: Cezary Powała i Michał Węcławek, szefowie kuchni Akademii Inspiracji MAKRO Polska. Fot. MAKRO Polska

„Kulinarna podróż po Polsce”. Szefowie Kuchni MAKRO Polska inspirowali lokalnymi smakami

Autor: Katarzyna Gubała Data: 29 kwietnia 2023 08:45

Cykl spotkań „Kulinarna podróż po Polsce” dobiegł końca. Na warsztatach, które odbyły się w Warszawie, w Łodzi, w Krakowie i w Poznaniu, gościło blisko 300 uczestników. Za przygotowanie dań odpowiadali Szefowie Kuchni MAKRO Polska, a spotkania poprowadziła Agnieszka Kuś, przewodniczka kulinarna.

„Kulinarna podróż po Polsce” to cykl spotkań skierowany do przedstawicieli branży HoReCa. Jego celem było przekazanie gościom inspiracji dotyczących kuchni polskiej. Podczas warsztatów uczestnicy mieli okazję spróbować potraw z centralnej Polski, Warmii i Mazur, Małopolski, Górnego Śląska oraz Kaszub.

- „Kulinarna podróż po Polsce” to przede wszystkim promocja lokalnych i tradycyjnych smaków - mówi Paweł Koperek, Menadżer ds. klientów HoReCa w MAKRO Polska. - Chcemy pokazać restauratorom i szefom kuchni dania, które są bardzo proste do przygotowania, a w połączeniu z innymi składnikami mogą wynieść potrawę na wyższy poziom. Cieszymy się, że w warsztatach brało udział wielu uczestników i mamy nadzieję, że udało nam się przekonać naszych gości, że kuchnia polska może być inspirująca - dodaje.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Podczas spotkań uczestnicy mogli posłuchać o historii potraw przygotowywanych przez Szefów Kuchni MAKRO Polska. 

Szefowie Kuchni MAKRO Polska - od lewej: Dariusz Nikodemski, Cezary Powała i Michał Węcławek.

W menu pokazowym znalazły się zarówno dania mięsne, takie jak między innymi tatar wołowy z grzybami marynowanymi, musztardą domową, szalotką i serem Bursztyn czy podpłomyk z wątróbkami gęsimi po siewiersku i sałatką z ziół, jak i propozycje wegetariańskie.

Na zdjęciu: po lewej Agnieszka Kuś, po prawej Krzysztof Zysiak.

Jak podkreśliła Agnieszka Kuś, przewodniczka kulinarna, dawniej Polacy potrafili pościć nawet 100 dni w roku, a potrawy postne nie oznaczały braku wykwintności czy nudy. Przykładem może być jeden z polskich skarbów kulinarnych - kiełbasa z suma, podana w buchcie, czyli w kawałku ciasta drożdżowego. Przepis ten pochodzi z małopolskiego Bolęcina i jest chlubą miejscowego koła gospodyń wiejskich.

Nie mogło również zabraknąć pysznych deserów z lokalnych produktów, takich jak jabłka prażone na ruchańcach z serem Lazur i sosem z miodu pitnego oraz palonego masła.

Czytaj też ''Kulinarna podróż po Polsce'': Kuchnia polska jest modna, ale nadal potrzebuje promowania (WIDEO)

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz