×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Kulinarna podróż po Polsce - to nowy cykl MAKRO dla HoReCa. Spotkania w Łodzi, Krakowie i Poznaniu
Kolejne spotkania „Kulinarna podróż po Polsce” odbędą się 21 marca w Łodzi, 13 kwietnia w Krakowie oraz 26 kwietnia w Poznaniu. Fot. Makro Polska

Kulinarna podróż po Polsce - to nowy cykl MAKRO dla HoReCa. Spotkania w Łodzi, Krakowie i Poznaniu

Autor: Katarzyna Gubała Data: 21 marca 2023 12:20

MAKRO Polska wystartowało z nowym cyklem edukacyjnym „Kulinarna podróż po Polsce” skierowanym do przedstawicieli branży HoReCa. Pierwsze spotkanie odbyło się 16 marca w Warszawie. Kolejne odbędą się w Krakowie, w Łodzi i w Poznaniu.

  • „Kulinarna podróż po Polsce” MAKRO Polska to nowy cykl skierowany do przedstawicieli branży HoReCa
  • Podczas spotkań uczestnicy zostaną zabrani w podróż po owocowych sadach centralnej Polski oraz mazurskich i warmińskich lasach
  • Odwiedzą również malownicze pogranicze Małopolski i Górnego Śląska oraz Kaszuby
  • Pierwsze spotkanie miało miejsce w Warszawie. Kolejne odbędą się: 21 marca w Łodzi, 13 kwietnia w Krakowie oraz 26 kwietnia w Poznaniu

Pierwszy warsztat odbył się 16 marca w restauracji Studio Buffo i cieszył się znacznym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział blisko 70 uczestników. Wśród nich byli również przedstawiciele mediów branżowych.

„Kulinarna podróż po Polsce” to nowy cykl MAKRO dla branży HoReCa.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Podczas „Kulinarnej podróży po Polsce” goście mogli spróbować dań poszczególnych regionów, przygotowywanych przez szefów Kuchni MAKRO Polska. W menu pojawiły się potrawy takie jak między innymi tatar wołowy z grzybami marynowanymi, musztardą domową, szalotką i serem Bursztyn, podpłomyk z wątróbkami gęsimi po siewiersku i sałatką z ziół, kiełbasa z suma w buchcie bolęcińskiej czy jabłka prażone na ruchańcach z serem Lazur i sosem z miodu pitnego oraz palonego masła. Nie zabrakło również propozycji wegańskiej.

„Kulinarna podróż po Polsce” - pierwsze spotkanie odbyło się w Warszawie.

Degustacji towarzyszyła opowieść o aktualnych trendach gastronomicznych oraz o poszczególnych daniach, którą poprowadziła Agnieszka Kuś, przewodniczka kulinarna. Uczestnicy mieli także możliwość wzięcia udziału w pokazach sommelierskich i spróbowania win.

- Bez wątpienia kuchnia polska zyskała na znaczeniu podczas pandemii - mówi Paweł Koperek, Menadżer ds. klientów HoReCa w MAKRO Polska. - Warto więc prowadząc lokal gastronomiczny bądź restaurację sięgnąć do oryginalnych receptur regionalnej kuchni i zainspirować się przy tworzeniu swojego menu. Taką możliwość daje nowy cykl „Kulinarna podróż po Polsce”, podczas którego uczestnicy mają okazję nie tylko spróbować regionalnych dań oraz posłuchać o ich historii, ale także otrzymują ebook, zawierający receptury.   

Kolejne spotkania w ramach cyklu MAKRO Polska „Kulinarna podróż po Polsce” odbędą się:

  • 21 marca w Łodzi,
  • 13 kwietnia w Krakowie 
  • 26 kwietnia w Poznaniu.

 

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz