×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Kultowa restauracja kończy działalność. Właściciel chce spędzać więcej czasu z rodziną
Legendarna restauracja kończy działalność. „Chcę spędzać więcej czasu z rodziną”/fot. shutterstock

Kultowa restauracja kończy działalność. Właściciel chce spędzać więcej czasu z rodziną

Autor: Magdalena Brzózka Data: 22 sierpnia 2023 12:31

„Le Gavroche”, jedna z najsłynniejszych restauracji na świecie, kończy działalność. Jej właściciel, 63-letni Michel Roux, potomek założyciela lokalu, Alberta Roux, zapowiedział na Instagramie zamknięcie restauracji.

„Le Gavroche” kończy działalność

Specjalizująca się w wyrafinowanej kuchni francuskiej restauracja „Le Gavroche” od ponad pięciu dekad jest jednym z najważniejszych miejsc na gastronomicznej mapie nie tylko Londynu i Europy.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Z bardzo mieszanymi emocjami ogłaszam zbliżające się zamknięcie restauracji Le Gavroche. Po 56 latach zamkniemy w styczniu 2024 roku, choć nazwa „Le Gavroche” nadal będzie znana w popupach i innych przedsięwzięciach. Ta decyzja nie została podjęta lekko. Le Gavroche znaczy tak wiele, nie tylko dla mnie i rodziny Roux, ale dla szerszego zespołu Gavroche i dla Was, naszych gości, którzy staliście się naszą rodziną przez tyle lat - czytamy na Instagramie.

- "Le Gavroche" nadal jest w pełni zarezerwowany, tydzień w tydzień, ale od jakiegoś czasu wiem, że muszę znaleźć czas na lepszy balans między pracą a życiem, aby spędzić więcej czasu z rodziną i na innych przedsięwzięciach biznesowych. Od listopada do zamknięcia w styczniu odbędzie się cykl uroczystych obiadów. Wszystkie szczegóły zostaną ogłoszone w newsletterze, do którego można się zapisać na stronie Le Gavroche - informuje właściciel lokalu w Social Mediach. 

„Nazwa »Le Gavroche« nadal będzie pojawiać się w pop-upach i w innych miejscach”. Od listopada będziemy organizować serię uroczystych kolacji aż do zamknięcia w styczniu” – czytamy w komunikacie Michela Roux. Strategia „Le Gavroche” będzie więc podobna do tej, którą obrał zawiadujący kopenhaską „Nomą” René Redzepi. „Czasem znajdziecie mnie na specjalnych wydarzeniach w »Caractère«, restauracji mojej córki Emily i jej męża Diego” – zapewnia Roux w Social Mediach.

„Le Gavroche” historia lokalu

„Le Gavroche” była pierwszą restauracją w Wielkiej Brytanii, która otrzymała jedną (w 1974 roku), a potem również dwie (w 1977) i trzy gwiazdki Michelin (w 1982 roku). To właśnie „Le Gavroche” uchodzi za kolebkę londyńskiej sceny haute cuisine, która obecne należy do najciekawszych na świecie - informuje Rzeczpospolita.


 

 

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News

SŁOWA KLUCZOWE

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz