Partnerzy portalu
Kultowy KATO zamyka się. Bar przy Mariackiej będzie działał tylko do końca listopada Bar KATO działał przy Mariackiej 13 w Katowicach przez 13 lat. Zdjęcie z 2011 roku. Fot. Radek Kaźmierczak- Dominik Tokarski/Facebook

Kultowy KATO zamyka się. Bar przy Mariackiej będzie działał tylko do końca listopada

Autor: KG/horecatrends Data: 03 listopada 2022 08:32

Prosto z mostu przekażę info: zamykam KATO. Listopad 2022 to ostatni miesiąc, kiedy lokal będzie działał. Złożyło się na to wiele czynników. No ale co zrobić - poinformował Dominik Tokarski, właściciel KATO. Lokal działał 13 lat.

W emocjonalnym poście Tokarski dziękuje wielu osobom, które stworzyły sukces KATO. 

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Kultowy KATO zamyka się

''Osobą, która przez pierwszych kilka lat wymyślała niestworzone i kreatywne wydarzenia to Michal Kubieniec. Imprezy, debaty, premiery książek, spotkania ngo, targi młodej sztuki, biobazary (2012?), pierwsze targi mody (2011?), debaty prezydenckie wyborów samorządowych, i wiele wiele innych - bez tego wszystkiego nie byłoby KATO!'' - pisze. 

Jest wdzięczny również pracownikom, którzy przewinęli się przez KATO w ciągu 13 lat działalności. Odnosi się też do samej ulicy Mariackiej, która zdominowana jest przez gastronomię. 

''Uważam, że ulica Mariacka w Katowicach jest miejscem szczególnym. Bardzo lubiana i bardzo nielubiana. Słusznie. Jest trochę papierkiem lakmusowym nas samych, tym, jacy jesteśmy. Startując na Mariackiej jako przedsiębiorcy i animatorzy zaczynaliśmy od zera. Od wybrukowanej nowym, szybkobrudzącym się, granitem(?) ulicy, gdzie niewiele się działo, na ulicy, za którą ciągnęła się wątpliwa opinia. A jednak dziś nie da się pominąć tego miejsca opisując Centrum miasta. Jest żywa, głośna, jakaś. Na pewno nie wszystkim się spodoba, ale czy są miejsca "dla wszystkich"?'' - pyta Dominik Tokarski. 

Do postu dołączył zdjęcie z jednego koncertów w oknie w ramach Street Art Festivalu z 2011 roku autorstwa Radka Kaźmierczaka.

''Bardzo to foto lubię bo oddaje dobrze atmosferę czasu powstania Mariackiej, spontaniczności, radości, energii, poczucia, że robimy to sami dla siebie i tak kurde było. DZIĘKI''. 

Zamyka się KATO bar w Katowicach

Bar KATO działał przy Mariackiej 13 w Katowicach przez 13 lat. Odbywały się w nim imprezy, debaty, premiery książek, spotkania ngo, targi młodej sztuki, biobazary, pierwsze targi mody, debaty prezydenckie wyborów samorządowych i wiele innych wydarzeń. 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz