×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Kurt Scheller gwiazdą 7. warsztatów kulinarnych Akademii Mistrzów Smaku by Belvedere
To były siódme już warsztaty Akademii Mistrzów Smaku by Belvedere. Fot. Materiały prasowe

Kurt Scheller gwiazdą 7. warsztatów kulinarnych Akademii Mistrzów Smaku by Belvedere

Autor: Katarzyna Gubała Data: 26 stycznia 2023 14:00

Ryby i owoce morza były tematem kolejnych, siódmych już warsztatów kulinarnych Akademii Mistrzów Smaku by Belvedere. Zajęcia odbyły się w dniach 12-13 stycznia br. w Atelier Chefs Culinar.

Organizatorzy zadbali o solidną dawkę wiedzy dla młodych adeptów sztuki
kulinarnej pod czujnym okiem wybitnych trenerów kulinarnych: Kurta Schellera i Tomasza Łagowskiego oraz ekspertów merytorycznych, Tomasza Koleckiego i Pawła Gruby - czytamy w komunikacie prasowym.

Tym razem na warsztat wzięto ryby i owoce morza - wiedzę w tym zakresie pomagali uczniom zgłębiać Kurt Scheller oraz Tomasz Łagowski. Wykład ekspercki na temat pairingu dań z winami poprowadził Tomasz Kolecki, a Paweł Gruba
przybliżył problematykę food costu.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Czytaj też Akademia Mistrzów Smaku: oto 24 młodych, zdolnych studentów rocznika 2022-2023

Trenerzy zgodnie stwierdzili, że widać było ogromne zaangażowanie młodzieży podczas zadań wykonywanych w kuchni. Pokładają nadzieję w to, że polska edukacja kulinarna ma szansę dalej się rozwijać, a przy tym warto inwestować swój czas i zaangażowanie w podnoszenie kwalifikacji i kompetencji uzdolnionej młodzieży, dając jej szansę na lepszy start.

Od karpia do Saint Jacques

Podczas dwudniowych zajęć z Kurtem Schellerem i Tomaszem Łagowskim młodzi ludzie mieli możliwość zobaczenia, a przede wszystkim przygotowania ryb i owoców morza. To był ogromny wachlarz wiedzy - od bardziej pospolitych ryb takich jak karp czy sandacz aż do wykwintnych owoców morza - muszli (np. Saint Jacques), homarów czy krewetek. Młodzież miała możliwość poznać różne sposoby ich przygotowania - najprostsze smażenie, ale też gotowanie na parze, filetowanie, cięcie, krojenie w dzwonka czy blanszowanie homarów. Przez te dwa dni poznali ogrom przydatnych tajników pracy z tymi produktami.

- Lubię pracę z młodymi kucharzami, dlatego zdecydowałem się zostać trenerem w Akademii Mistrzów Smaku by Belvedere. Myślę, że to ogromna pomoc dla nich w tym, aby później zostali wybitnymi szefami kuchni. Daje im to możliwość zdobywania praktycznej wiedzy na ich dalszą drogę zawodową. Szef kuchni nie jest zwykłym pracownikiem. Jest organizatorem. Wybiera produkty, zespół, sprawdza, analizuje, przygotowuje nowe menu. Szef kuchni wychodzi naprzeciw wymaganiom Gości i do Gości. Jest gospodarzem, rozumie i doradza. Uczyć trzeba praktyki, a nie tylko techniki i teorii - powiedział Kurt Scheller, trener kulinarny Akademii Mistrzów Smaku.

Akademia Mistrzów Smaku by Belvedere z Kurtem Schellerem.

Szef kuchni bez innych kucharzy jest tylko statkiem dryfującym pośrodku morza

Tomasz Łagowski, trener kulinarny Akademii Mistrzów Smaku, szef kuchni restauracji Belvedere uważa, że młodzi kucharze to przyszłość polskiej gastronomii. 

- Dlatego z ogromną przyjemnością dołączyłem do zespołu trenerów kulinarnych w Akademii Mistrzów Smaku by Belvedere. Dzięki temu projektowi uczniowie dostali bezpłatną i niepowtarzalną szansę poznania przeróżnych produktów, technik kulinarnych i poszerzenia wiedzy. Akademia kulinarna, która zebrała tylu wybitnych trenerów kulinarnych, którzy z pasją przekazują młodym ludziom wiedzę to dla nich ogromna szansa. Pokładam ogromną nadzieję w tym nietuzinkowym projekcie – mówi Tomasz Łagowski.

I dodaje: - Wspólnie doskonaliliśmy warsztat, ale także poszerzaliśmy całkowitą wiedzę na temat kulinariów. Zwracaliśmy uwagę przede wszystkim na technikę i to tą najprostszą, jak krojenie, ale też obróbkę termiczną, bo tak naprawdę od tych podstaw zaczyna się nasza dalsza podróż. Uświadamialiśmy młodych kucharzy, że jedną z najważniejszych cech dobrego szefa kuchni jest współpraca z innymi kucharzami, ponieważ bez nich jest tylko statkiem dryfującym pośrodku morza.

Co to jest Akademia Mistrzów Smaku by Belvedere?

Akademia Mistrzów Smaku by Belvedere to wyjątkowy na skalę kraju projekt realizowany od 2022 roku. W drodze preeliminacji szkolnych wyłoniono wyjątkowo uzdolnionych dwudziestu czterech przyszłych szefów kuchni i zapewniono im możliwość nabywania kulinarnych zdolności pod okiem znakomitych trenerów cenionych zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami. W ramach tego projektu uczniowie mają możliwość szkolenia się i zdobywania wiedzy z zakresu gastronomii przez cały rok i to za darmo. 

 

 

 

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz