Partnerzy portalu
Łódź: 105 lokali czeka na restart ogródków Na ul. Piotrkowskiej w Łodzi otwarcie ogródka zapowiedziało 105 restauracji, barów, kawiarni i lodziarni. / fot. shutterstock

Łódź: 105 lokali czeka na restart ogródków

Autor: PAP Data: 12 maja 2021 18:33

W Łodzi na popularnym deptaku przy ul. Piotrkowskiej trwają przygotowania do rozpoczęcia letniego sezonu i otwarcia ogródków restauracyjnych.

  • W ramach luzowania obostrzeń, od soboty 15 maja klienci będą mogli korzystać z usług gastronomicznych na świeżym powietrzu.
  • Otwarte zostaną ogródki restauracyjne, dzięki czemu prowadzący restauracje i inne lokale gastronomiczne po raz pierwszy od października ubiegłego roku będą mogli serwować swoje dania na miejscu.
  • Na Piotrkowskiej otwarcie ogródka zapowiedziało 105 restauracji, barów, kawiarni i lodziarni. 

Część lokali planuje wznowić działalność już o północy z piątku na sobotę, aby jak najszybciej spotkać się z klientami i rozpocząć realizowanie zamówień. Jedna z japońskich restauracji ogłosiła "Sushi Night". Z kolei w sobotę i niedzielę, restauratorzy oprócz stałych pozycji w kartach, zapowiedzieli dodatkowe pozycje i atrakcje np. w postaci bezpłatnych degustacji.

Łódzkie Centrum Wydarzeń przygotowało nagrody dla najlepszych relacji zdjęciowych z 15 i 16 maja opublikowanych z oznaczeniem "#wracamynaPiotrkowską". Pod tym samym hasłem na Facebooku funkcjonuje wydarzenie, w którym publikowana jest lista restauracji otwartych od soboty oraz aktualności od restauratorów.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W ogródkach restauracyjnych nadal ma obowiązywać ścisły reżim sanitarny, m.in. zachowanie bezpiecznych odległości między stolikami i limit osób na stolik. Ze względu na trudną sytuację branży gastronomicznej, magistrat w tym roku zrezygnował z opłat za dzierżawę terenu pod ogródek.

Menedżer ulicy Piotrkowskiej Piotr Kurzawa przyznaje, że ogródki mają spełniać estetyczne wymogi na miarę najbardziej reprezentacyjnej ulicy.

"W ubiegłym roku nastąpiła wyraźna zmiana w wyglądzie ogródków na Piotrkowskiej. Restauratorzy rywalizowali o miano najbardziej zielonego ogródka i podjęli wiele starań, aby zadbać o roślinność przed swoimi lokalami. Liczę, że w tym roku opracowane standardy aranżacji zieleni zdobiącej wygrodzenia i stoliki wykorzysta jeszcze więcej restauracji" - przyznał.

Od 28 maja możliwe będzie też serwowanie dań na miejscu wewnątrz lokalu. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz