Partnerzy portalu
Łódź: bez opłat za tereny gminne pod ogródki gastronomiczne Łódzcy restauratorzy zostaną zwolnieni w tym roku za korzystanie z terenów gminnych pod ogródki; fot. unsplash.com

Łódź: bez opłat za tereny gminne pod ogródki gastronomiczne

Autor: PAP Data: 01 maja 2021 10:33

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska zapowiedziała, że łódzcy restauratorzy zostaną zwolnieni w tym roku za korzystanie z terenów gminnych pod ogródki gastronomiczne na ul. Piotrkowskiej.

W związku z zapowiedzianą przez rząd ponowną możliwością korzystania z usług gastronomicznych na świeżym powietrzu, miasto Łódź przygotowało ułatwienia dla właściciele lokali z ul. Piotrkowskiej.

15 maja gastronomia wróci na Piotrkowską

"15 maja, już niedługo, cała Piotrkowska zacznie żyć na nowo. Dziesiątkami ogródków, które tylko czekają, żeby było ciepło i żebyśmy mogli znowu normalnie funkcjonować. Dlatego cieszę się bardzo, że wspólnie podjęliśmy decyzję, że w tym roku, podobnie jak w poprzednim, ogródki na Piotrkowskiej będą mogły funkcjonować nieodpłatnie" - zadeklarowała Zdanowska w spocie opublikowanym na facebookowym profilu miasta.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Prezydent Łodzi życzyła restauratorom nadrobienia strat finansowych oraz ożywienia ul. Piotrkowskiej. Łodzian zachęciła zaś do wizyt w ogródkach gastronomicznych na popularnym deptaku.

W ubiegłym roku właściciele restauracji, barów, kawiarni z ul. Piotrkowskiej nie musieli płacić za dzierżawę terenu pod ogródek. Występowali jedynie o jego użyczenie, co zwalniało ich z kosztów. Podobne zasady mają obowiązywać w tegorocznym sezonie letnim.

Gastronomia na świeżym powietrzu

W minionym tygodniu premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że w ramach stopniowego luzowania obostrzeń epidemicznych klienci będą mogli korzystać z usług gastronomicznych na świeżym powietrzu. Otwarte zostaną ogródki restauracyjne, ale obowiązywać w nich ma nadal ścisły reżim sanitarny, m.in. zachowanie bezpiecznych odległości między stolikami i limit osób na stolik. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz