Partnerzy portalu
Łódzcy restauratorzy zostaną zwolnieni z opłat za ogródki gastronomiczne Łódź zwolni restauratorów z opłat za ogródki gastronomiczne, fot. unsplash

Łódzcy restauratorzy zostaną zwolnieni z opłat za ogródki gastronomiczne

Autor: PAP Data: 14 maja 2020 16:58

Łódzcy restauratorzy zostaną zwolnieni w tym roku z opłaty za korzystanie z terenów gminnych pod ogródki gastronomiczne na ul. Piotrkowskiej – zapowiedziała w czwartek prezydent Łodzi Hanna Zdanowska. Zapewniła, że miasto przyspieszy procedurę wydawania pozwoleń.

Jak poinformowała na czwartkowej konferencji prasowej Zdanowska, miasto Łódź przygotowało ułatwienia dla właściciele lokali gastronomicznych z ul. Piotrkowskiej i okolic, którzy w poniedziałek będą mogli ponownie otworzyć swoje restauracje, bary, kawiarnie. W tym roku decyzją władz miasta nie będą musieli płacić za dzierżawę terenu pod ogródek, ale wystąpią o jego użyczenie, co zwolni ich z kosztów.

Dodatkowo, Zarząd Dróg i Transportu (ZDiT) ma przyspieszyć procedury związane z wydawaniem pozwoleń na rozstawienie ogródka.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Poleciłam dyrektorowi ZDiT rozpatrywanie wniosków o użyczenie terenu pod ogródek w trybie pilnym. Podobnie jak wielu łodzian, chciałabym, abyśmy w przyszły poniedziałek mogli cieszyć się ładną pogodą w jednym z ogródków na Piotrkowskiej" - podkreśliła prezydent Łodzi.

Obecny na konferencji prasowej właściciel Restauracji Bułgarskiej Bernard Czechowski przyznał, że decyzje miasta są realną pomocą dla branży gastronomicznej. "Czekaliśmy na powrót klientów do lokali, ale jeszcze bardziej na otwarcie sezonowych ogródków. Dzięki zwolnieniu z opłat za korzystanie z terenu i przyspieszeniu formalnych procedur, otworzymy ogródek szybciej i uzupełnimy straty. Przetrwanie naszej firmy jest bardzo silnie związane z funkcjonowaniem w sezonie letnim" - tłumaczył.

Większość znajdujących się przy ul. Piotrkowskiej sklepów została już otwarta dla klientów. Ich powrót do nowej rzeczywistości wspiera kampania promocyjna #OtwartaPiotrkowska. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz