Partnerzy portalu
Lokale AmRestu pracują już pełną parą. Prezes z optymizmem patrzy w przyszłość fot. materiały prasowe

Lokale AmRestu pracują już pełną parą. Prezes z optymizmem patrzy w przyszłość

Autor: www.horecatrends.pl/ informacja prasowa Data: 22 maja 2020 09:58

Spółka AmRest zarządzająca siecią restauracji: KFC, Pizza Hut, Burger King oraz kawiarni Starbucks uruchomiła sprzedaż na wszystkich kanałach w ponad 550 lokalach w całym kraju. Od 18 maja wróciła sprzedaż na miejscu w lokalach, z zachowaniem zasad higieny i bezpieczeństwa obowiązujących w czasie pandemii. Przez ostatnie dwa miesiące, zgodnie z regulacjami obowiązującymi od 14 marca, klienci mogli korzystać jednie z oferty w dostawie, na wynos lub w okienku drive thru.

Dostawa do domu i rozwój są dla spółki AmRest jednym ze strategicznych filarów rozwoju. Firma od lat intensywnie inwestowała w rozwiązania online w dostawie zwiększając ruch na stronach www czy w aplikacjach, a także budując programy lojalnościowe. Dzięki temu w momencie wprowadzenia ograniczeń związanych z pandemią, większość restauracji AmRest mogła kontynuować częściową sprzedaż korzystając z tych kanałów.

- Każda z marek wprowadziła odpowiednie procedury oraz dedykowaną komunikację w lokalach, aby skutecznie przestrzegać zasad dystansu społecznego – powiedział Adam Mularuk, prezydent odpowiedzialny za marki franczyzowe: KFC, Pizza Hut, Burger i Starbucks zarządzane przez AmRest.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Zgodnie z najnowszym rozporządzeniem Ministra Zdrowia dotyczącym kolejnego etapu odmrażania gospodarki, lokale gastronomiczne prowadzące sprzedaż na miejscu muszą ograniczyć liczbę gości w części lokalu dostępnego dla gości i ogródku (z wyłączeniem obsługi) do 1 osoby na 4m2. Ponadto, rekomendowany odstęp między czynnymi stolikami wynosi 2 metry, co powoduje wyłączenie wielu miejsc siedzących z użytku. Rozwiązania zastosowane przez AmRest to przydzielanie miejsc gościom przez dedykowaną osobę z obsługi (hosta) lub wyłączenie z użytku niektórych stolików poprzez ich usunięcie lub oznakowanie.

- Z optymizmem patrzymy na najbliższe dni i kolejne tygodnie działalności naszych lokali. Z niecierpliwością czekaliśmy na udostępnienie pełnej oferty naszym gościom i kiedy ten dzień wreszcie nastąpił jesteśmy gotowi na ich przyjęcie. Ze swojej strony zobowiązujemy się zrobić wszystko, by mimo dodatkowych wymogów wizyty w naszych lokalach były dla gości przyjemnością. - dodał Adam Mularuk.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz

komentarze

  • Karol

    Pełną parą w taki sposób że jeden kasjer na całą restaurację i musi wszystkich obsłużyć. Nieważne czy ruch mniejszy czy większy. Zarząd nadal tnie godziny pracy.
  • Stanisław

    Taką pełną parą ze galeria pusta przy kasie jedna osoba 80 % mniej ludzi