Partnerzy portalu
Lokalne władze w Kaliszu uruchomiły portal wspierający restauratorów Powstał portal kalisznawynos.pl; fot. unsplash.com

Lokalne władze w Kaliszu uruchomiły portal wspierający restauratorów

Autor: PAP Data: 24 czerwca 2021 16:55

Miasto i powiat Kalisz uruchomiły portal, który ma wspierać lokalnych restauratorów. Za pośrednictwem platformy kalisznawynos.pl mogą oni oferować jedzenie na wynos – poinformowała w czwartek PAP Agnieszka Tomaszewska z kancelarii prezydenta miasta.

Izba Gospodarcza Gastronomii Polskiej - jak tłumaczy Tomaszewska - wyszła z inicjatywą organizacji bezpłatnych dla restauratorów serwisów, skupiających w jednym miejscu oferty restauracji, w których można zamówić jedzenie z odbiorem własnym i na dowóz.

kalisznawynos.pl wesprze restauratorów

Z propozycji postanowiły skorzystać władze Kalisza i powiatu, by wesprzeć lokalnych przedsiębiorców. Postanowiono przejąć koszty, które wiążą się z uruchomieniem strony kalisznawynos.pl oraz koordynację związanych z tym działań.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Dodanie restauracji i korzystanie z tej platformy przez restauratorów będzie darmowe. Wystarczy zarejestrować się jako nowy użytkownik i dodać lokal. Również logotypy i zdjęcia potraw restauratorzy będą mogli dodawać do menu samodzielnie. Oferta na portalu będzie podzielona wg kategorii produktowych (potrawy i rodzaje kuchni), bez podziału na rodzaje lokali" - powiedziała Tomaszewska.

Korzystający z serwisu automatycznie będą trafiać na lokale, które znajdują się najbliżej miejsca zamieszkania - wyjaśniła. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz