×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Lukas Podolski już wkrótce otworzy punkt z kebabem na Śląsku
Pierwszy w Polsce punkt sieci barów z kebabem Mangal Döner ma powstać w Zabrzu. Fot. Mangal Döner/Facebook

Lukas Podolski już wkrótce otworzy punkt z kebabem na Śląsku

Autor: Katarzyna Gubała Data: 02 stycznia 2023 11:00

Lukas Podolski, światowej sławy piłkarz - obecnie gwiazda Górnika Zabrze ma otworzyć na Śląsku swój pierwszy w Polsce lokal sieci barów z kebabem Mangal Döner. Kebabownia ma powstać w Zabrzu w budynku po McDonald's.

Mangal Döner ma powstać w miejscu, gdzie przez 25 lat funkcjonował McDonald's, czyli w centrum Zabrza, przy pl. Wolności. Firma, której udziałowcem jest "Poldi" była jedynym uczestnikiem przetargu na wynajem lokalu, ogłoszonego przez Jednostkę Gospodarowania Nieruchomościami.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Po sukcesie kebabowni Podolskiego w Niemczech - czas na Polskę, a dokładniej Śląsk

Informację o tym podała też zabrzańska piekarnia Gryzmi. 

30 grudnia w Niemczech Lukas Podolski otworzył kolejny lokal Mangal Döner. Nowy punkt znajduje się na mieście Hürth obok Kolonii. Piłkarz zgodnie ze zwyczajem pojawił się na otwarciu. 

Sieć Mangal Döner wystartowała w Kolonii, kiedy Podolski podjął współpracę ze swoim sąsiadem Turkiem. Hasło Mangal Döner to ''Chcemy robić najlepszego kebaba zawsze i wszędzie''.

Podolski jest ''absolutnym znawcą doner kebaba!''

Mangal Döner podaje na swojej stronie internetowej, że Lukas Podolski to nie tylko jeden z najpopularniejszych piłkarzy na świecie, ale też absolutny znawca doner kebaba!

"Już jako dziecko kochałem i jadłem kebaby z donerami. Nie chcę na nowo wymyślać doner kebab, ale składniki muszą być zawsze świeże i wysokiej jakości. Ważny jest dla mnie także pewien klimat sklepu. Chcemy zrobić najlepszy kebab z donerami w Kolonii'' - cytują piłkarza Lukasa Podolskiego. 

Obecnie działają Mangal x Łukasz Podolski m.in. w Kolonii (6 lokali), Bergisch Gladbach, Bergheim, Düsseldorf i Bonn. Teraz czas na Polskę i Zabrze.

Kim jest Lukas Podolski?

Lukas Josef Podolski urodził się w 1985 r. w Gliwicach. W latach 2004-2017 reprezentant Niemiec. Mistrz Świata z 2014, dwukrotny brązowy medalista mistrzostw Świata (2006, 2010), srebrny medalista mistrzostw Europy z 2008, a także brązowy medalista Pucharu Konfederacji 2005. Ze 130 występami zajmuje trzecie miejsce pod względem liczby występów w reprezentacji Niemiec, jako zdobywca 49 goli jest trzecim najlepszym strzelcem w historii niemieckiej drużyny narodowej - podaje wikipedia.pl.

Obecnie Podolski gra na pozycji napastnika w klubie Górnik Zabrze.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz