×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Luktung to nowy lokal właściciela Molám. Działa na krakowskim Podgórzu
Restauracja Lutung na Rynku Podgórskim w Krakowie. Zdjęcia: Katarzyna Gubała/PTWP

Luktung to nowy lokal właściciela Molám. Działa na krakowskim Podgórzu

Autor: Katarzyna Gubała Data: 12 sierpnia 2022 09:35 | Aktualizacja: 15 sierpnia 2022 13:45

Luktung przy Rynku Podgórskim w Krakowie to nowy lokal właściciela Molám Thai Canteen & Bar. Serwuje kuchnię Azji Południowo-Wschodniej i tak jak Molám - zachęca do dzielenia się daniami.

Luktung - nowa restauracja Tomasza Muzy, właściciela Molám Thai Canteen & Bar znajduje się w narożnym budynku niedaleko Kładki Ojca Bernatka, łączącej Kazimierz z Podgórzem. 

Luktung w Krakowie.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Restauracja Luktung otworzyła się w czerwcu przy Rynek Podgórski 11. Serwuje kuchnię Azji Południowo-Wschodniej, a dania z krótkiego menu zachęcają do dzielenia się. 

Tomasz Muza, właściciel Molám i Luktung prezentując się podczas wystąpień TOP Restauratorów New Generation konferencji Made For Restaurant w Sopocie wspominał, że kiedy po powrocie do Polski otwierał Molám - lokal, którego na rynku nie było, z otwartą kuchnią, z otwartym ogniem, z oryginalnymi tajskimi przepisami wszyscy mówili, że to nie wyjdzie.

- Że Polacy nie lubią się dzielić jedzeniem. Że Polak potrzebuje mieć swój talerz. A my mówiliśmy: ''na pewno da radę'' i głęboko w to wierzyliśmy. (…) Nie chcieliśmy zrobić konceptu foodsharingu, dlatego że taki był modny przed naszym wyjazdem z Anglii, gdzie mieszkaliśmy przez 20 lat w Londynie zanim przyjechaliśmy do Polski i 3 lata temu otworzyliśmy Molám, ale dlatego, że tak się je w Tajlandii. To ryż jest gwiazdą na stole, a cała reszta jest dodatkiem. W momencie, kiedy się dzielisz, próbujesz różnych dań, jedne ci smakują bardziej, inne mniej, zaczynasz rozmawiać z gośćmi przy stole i nagle okazuje się, że wyjście do restauracji jest czymś więcej tylko niż zjedzeniem. Jest wymianą myśli i wrażeń. To jest to, o co nam chodziło - mówił Tomasz Muza.

I dodał: - Ważną rzeczą jest to, że chcieliśmy traktować naszych gości jak dawno niewidzianego dobrego znajomego. Jeżeli spojrzy się na to z tej perspektywy, to wszystko staje się łatwiejsze.

Bar w Luktung.

Gwiazdą foodsharingu w Luktung jest pad thai. Do wyboru: z kurczakiem, krewetkami lub tofu (w cenach od 43 do 53 zł). Na stolik trafia na talerzu porcja, która nasyci dwie osoby. Składniki można wymieszać według własnych upodobań.

Pad Thai.

Dobrym uzupełnieniem dla pad thaia jest pak choi z bobem i nerkowcami (25 zł).

Pak choi/Bób/Nerkowce.

Sałatka z ogórka i ananasa z karambolą i orzeszkami ziemnymi orzeźwia (18 zł). 

Sałatka ogórek/ananas.

W menu Luktung znajdują się również policzki wołowe, tom yum z owocami morza czy boczek.

Luktung w Krakowie.

 W Luktung można się napić m.in. lemoniad, piw, cydrów, win i sake. 

Luktung w Krakowie.

Adres Luktung to Rynek Podgórski 11, ale do lokalu wchodzi się od ulicy Brodzińskiego/Staromostowej. 

Luktung na Podgórskim Rynku.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz