Partnerzy portalu
Luzowanie obostrzeń we Francji krytykowane przez epidemiologa 19 maja otworzyć się będą mogły we Francji m.in. ogródki kawiarni i restauracji z limitem do sześciu osób przy stoliku; fot. shutterstock

Luzowanie obostrzeń we Francji krytykowane przez epidemiologa

Autor: PAP Data: 06 maja 2021 12:23

Lato może być koszmarem z uwagi na powrót pandemii, a harmonogram luzowania obostrzeń sanitarnych we Francji podyktowany jest względami politycznymi i zbyt optymistyczny – oceniła epidemiolog i szefowa oddziału chorób zakaźnych szpitala św. Antoniego w Paryżu Karine Lacombe.

Luzowanie obostrzeń, rozpoczęte przez władze 3 maja zniesienia ograniczeń w podróżowaniu, ma się odbywać w czterech etapach.

19 maja otworzyć się będą mogły wszystkie placówki handlowe i przesunięty zostanie początek obowiązywania godziny policyjnej z g. 19 na 21. Złagodzony zostanie też obowiązek pracy zdalnej. Do uczestnictwa w zbiorowych imprezach wymagany ma być tzw. paszport sanitarny. Otwarte zostaną muzea, teatry, kina i inne sale oraz miejsca widowiskowe, jak również ogródki kawiarni i restauracji z limitem do sześciu osób przy stoliku.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Od 9 czerwca godzina policyjna ma się zaczynać o g. 23, restauracje będą mogły obsługiwać klientów w środku. Zaczną pracować sale sportowe, siłownie i fitness kluby, ale pod warunkiem przestrzegania ograniczeń sanitarnych.

"Paszport sanitarny" obowiązywać będzie też turystów zagranicznych. Wszyscy będą musieli go okazać, wchodząc do kina, teatru lub na stadion, tak samo jak na targach i wystawach gromadzących ponad 5 tys. osób.

30 czerwca odwołana ma zostać godzina policyjna. Liczba widzów w salach podwyższona będzie do tysiąca, co otwiera możliwość przeprowadzenia letnich festiwali teatralnych, muzycznych i imprez rozrywkowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz