Partnerzy portalu
Lviv Croissants otwiera się w Polsce. Na początek Warszawa, Wrocław i Zgorzelec Lviv Croissants będzie otwierał w Polsce lokale własne i w oparciu o franczyzę. Na zdjęciu: Lviv Croissants w Zgorzelcu. Fot. Lviv Croissants/Facebook

Lviv Croissants otwiera się w Polsce. Na początek Warszawa, Wrocław i Zgorzelec

Autor: KG/horecatrends Data: 07 października 2022 09:10

Andrij Halytskyi, założyciel Lviv Croissants, wchodzi na polski rynek. Planuje otwieranie lokali z croissantami zarówno w centra handlowych, jak i przy ulicach. Działają już Lviv Croissants w Zgorzelcu i Wrocławiu. Następna będzie Warszawa.

Lviv Croissants rozsławiła Angelina Jolie

Pod koniec kwietnia br. aktorka Angelina Jolie w trakcie wizyty we Lwowie spontanicznie odwiedziła lokal Lviv Croissants. Informację o wydarzeniu oraz tym, co zamówiła podały ukraińskie i światowe media. Aktorka i Ambasadorka Dobrej Woli ONZ kupiła rogalika królewskiego, rogalika z łososiem i mozzarellą i cappuccino.

Czytaj też Angelina Jolie we Lwowie poszła do lokalu z croissantami. Rozgłos ułatwi rozwój firmy

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Lviv Croissants wchodzi do Polski - gdzie pierwsze lokale?

Sieć Lviv Croissants powstała w 2015 r. Obecnie w Ukrainie działa 141 placówek pod tą marką - z czego 20 funkcjonuje w food courtach w 8 miastach.

Jak podaje w rozmowie z RAU (Stowarzyszeniem Detalistów Ukrainy - Retail Association of Ukraine) Andrij Halytskyi, pierwsze trzy placówki w Polsce powstaną w Zgorzelcu (otworzyła się w drugiej połowie września w centrum handlowym Zgorzelec Plaza) i Wrocławiu (ul. Wita Stwosza 57) oraz w Warszawie - lokale w centrum miasta. Będą to placówki własne lub franczyzowe. 

Lviv Croissants w Zgorzelcu

Lviv Croissants - jakie menu w Polsce?

Asortyment w polskich lokalach Lviv Croissants nie będzie różnił się od menu w ukraińskich. Będą to rogale śniadaniowe z grilla, świeże rogaliki słodkie oraz linia napojów ciepłych i zimnych. 

Halytskyi powiedział też RAU, że podstawowy produkt - croissant, rogal - jest ukraiński, ale nadzienia zostały dostosowane do polskiego rynku i są przygotowywane na bazie produktów polskich dostawców. Ukraińska firma wchodzi do Polski z przesłaniem ''Możemy nie tylko brać, ale i dawać''. Na otwarcie Lviv Croissants w Zgorzelcu przygotowano kubki tematyczne z napisem ''Dziękujemy Polakom''. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz