Partnerzy portalu
Magda Gessler: To jest czas, kiedy restauracje byle jakie wypadają Magda Gessler podczas ''rewolucji'' w Zajazd do Gruzji 2700 km w Zakręcie obok Starej Miłosnej. Fot. Kuchenne Rewolucje/Facebook

Magda Gessler: To jest czas, kiedy restauracje byle jakie wypadają

Autor: Katarzyna Gubała Data: 28 października 2022 08:00

- Ceny w restauracjach są wysokie, mimo to restauracje dobre są pełne, są kolejki. To jest czas, kiedy restauracje byle jakie wypadają, a restauracje autentyczne, dobre mają nadmiar ludzi - mówi Magda Gessler, restauratorka, właścicielka ‘’U Fukiera’’ i ‘’Słodki Słony’’ w Warszawie, twórczyni ''Kuchennych Rewolucji''.

Magda Gessler przyznała, że najbardziej lubi ''Kuchenne Rewolucje'', które są dla niej dużym wyzwaniem. W opinii restauratorski im trudniej, tym lepiej, bo to oznacza większa zmianę i większy efekt.

- To jest ogromna satysfakcja móc pomóc komuś, kto ma talent, kto ma pomysł, kto jest kreatywny, kto czuje smaki, kto ma w tym ogromną przyjemność nie tylko zarabiania pieniędzy, ale przede wszystkim jest to jego powód egzystowania - gotowanie, dawanie innym swoich smaków, przekazywanie swojej energii - mówi Magda Gessler.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Uważa, że my Polacy lubimy odkrywać coś, co nie wpływa na nasze poczucie bezpieczeństwa, coś co nie zagraża naszemu ego.

- Gdy miejsce jest duże, piękne i bogate wszystko nam się kurczy, a w momencie, kiedy ktoś ma przekonanie: ja to odkryłem, to jest przy jakimś sklepie z kosmetykami, a obok jest kosz pełen śmieci i z tego się robi Brylancik a nie ‘’ĘA Najlepsze obiady w mieście’’ to naprawdę jest wielkie wyzwanie, tym bardziej, że rodzina jest naprawdę fenomenalna i bardzo spójna - podkreśla Magda Gessler, nawiązując do ‘’rewolucji’’ w chorzowskim bistro.

Czytaj więcej Magda Gessler ukochała Bistro Brylancik po Kuchennych Rewolucjach

''Robię wszystkie restauracje, które chciałabym w życiu zrobić’’

Przyznaje, że ‘’Kuchenne Rewolucje’’ to jest ‘’najcudowniejsza rzecz, ponieważ zamiast robić jedną restaurację, robię wszystkie te, które chciałabym w życiu zrobić’’.

- To jest największa pasja, bo to jest i plastyka, i smaki, i kontakt z ludźmi, który jest fantastyczny. Wszystko, co sprawia nam radość jest pyszne. Przy takim założeniu będziemy mieli coraz więcej fantastycznych restauracji po Kuchennych Rewolucjach - zapewnia.

Wskazuje również na ewolucję kobiet w ‘’Kuchennych Rewolucjach’’, która jej zdaniem jest ‘’absolutnie fenomenalna’’.

- Spójrzcie na Lianę z Gaumarjos (Liana Gamtsemlidze z gruzińskiej restauracji Gaumarjos w Warszawie - przyp.red). To jest ikona stylu, to jest ikona wschodu, to ikona prawie jak Klimt tylko, że chodzi po Warszawie, po Polsce - wylicza prowadząca ''Kuchenne Rewolucje'' i jurorka ''MasterChef Polska''.

Ceny w restauracjach są wysokie, mimo to...

Zapytana o to, jak restauracje mają sobie dawać radę teraz w sytuacji znacznego wzrostu kosztu działalności, Magda Gessler wskazuje na lokale pełne gości.

- Ludzie naprawdę mają instynkt i nie dają się oszukiwać, nie wolno ich oszukiwać. Ceny w restauracjach są wysokie, mimo to restauracje dobre są pełne, są kolejki, ludzie nie mają się jak dostać. To jest czas, kiedy restauracje byle jakie wypadają a restauracje autentyczne, dobre mają nadmiar ludzi - mówi Magda Gessler.

Dodaje, że mimo trudnych czasów są ludzie, którzy mają pieniądze i chcą je wydawać. Twierdzi też, że tak wielu dobrych restauracji jak obecnie w naszym kraju ''trudno jest spotkać nawet we Francji''.

- To się teraz dzieje w Polsce to jest naprawdę jedna wielka burza smaków - podsumowuje restauratorka.

Uważa, że kryzys mają szansę przetrwać restauracje najlepsze. 

- Ale najlepsze pod każdym względem: ekonomii, atmosfery, jedzenia, muzyki, koloru, ludzi. 

Wypowiedzi Magdy Gessler padły podczas konferencji Made For Restaurant ''Hedoniści'', jaka odbyła się 24 października br. w Krakowie.

Czytaj też Czy warto teraz inwestować w gastronomię? Emil Hołubiczko: To nie pieniądze są dziś problemem

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz