×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Malinowa Spiżarnia w płomieniach. Pożar w karczmie po Kuchennych Rewolucjach
Fot. mł. bryg. Przemysła Ilczuk/Komenda Miejska PSP w Zamościu

Malinowa Spiżarnia w płomieniach. Pożar w karczmie po Kuchennych Rewolucjach

Autor: KG/horecatrends Data: 15 grudnia 2022 09:45 | Aktualizacja: 15 grudnia 2022 09:52

W nocy z 14 na 15 grudnia wybuchł pożar w Karczmie Malinowa Spiżarnia w miejscowości Wielącza. Lokal 4 lata temu przeszedł ''Kuchenne Rewolucje'' Magdy Gessler.

Jak poinformowała Komenda Miejska PSP w Zamościu, w czwartek (15 grudnia) o godz. 2:15 zamojscy strażacy zostali poinformowani o pożarze budynku restauracji usytuowanego w miejscowości Wielącza gm. Szczebrzeszyn.

Z uwagi na drewnianą konstrukcję budynku w pierwszej fazie działań zaangażowano 12 zastępów PSP i OSP a następnie kolejne. Po dojeździe pierwszego zastępu z OSP Wielącza strażacy stwierdzili, że wnętrze części restauracyjnej w całości było objęte pożarem, zagrożona była część socjalno-kuchenna (usytuowana iw innej strefie pożarowej) oraz zbiornik na gaz propan-butan. Podjęto działania gaśnicze. Najważniejsze, że nikt nie przebywał w budynku'' - poinformowali strażacy.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu podała też, że działania związane z dogaszaniem jeszcze trwają. Szczegółowa informacja zostanie przekazana po zakończeniu działań.

Karczma w Wielączy przeszła "Kuchenne Rewolucje'' w 2018 roku. Magda Gessler zmieniła jej nazwę z Karczma „Ordynat” na Karczma Malinowa Spiżarnia. Po ''rewolucjach'' w Karczmie Malinowa Spiżarnia można było zjeść m.in. bażanta, kaczkę, barszcz czerwony z pierożkami. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz