×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
MAX Premium Burgers w Katowicach otwarty. To 20 lokal sieci w Polsce
Restauracja MAX już otwarta! Katowice mają swoje burgery od MAX Premium Burgers. Fot. Katarzyna Gubała/PTWP

MAX Premium Burgers w Katowicach otwarty. To 20 lokal sieci w Polsce

Autor: Magdalena Brzózka Data: 15 grudnia 2022 10:50 | Aktualizacja: 15 grudnia 2022 10:53

Na gastronomicznej mapie Katowic pojawiła się nowa restauracja szwedzkiej sieci MAX Premium Burgers. Adres MAX w Katowicach to ul. Kościuszki 249 - w okolicach trasy wylotowej w kierunku Mikołowa.

Sieć MAX Premium Burgers debiutuje w Katowicach 

– Cieszymy się, że zawitaliśmy do Katowic i tym samym otworzyliśmy już 4. restaurację MAX Premium Burgers na Śląsku. Każde otwarcie to dla nas wielkie wydarzenie, na którym obecni się właściciele i przedstawiciele MAX w Polsce. Katowice są dla nas ważnym punktem, pierwszą restauracją w mieście. Mamy nadzieję, że dobra passa restauracji w Świętochłowicach, która cieszy się popularnością, będzie trwała także w Katowicach – podsumowuje Jerzy Jakubiak, Head of Development MAX w Polsce.

MAX Burgers to sieć restauracji, których korzenie znajdują się w Szwecji. To właśnie tam w 1968 roku powstała pierwsza restauracja założona przez Curta Bergfors i Brittę Fredriksson. Dziś sieć liczy ponad 183 restauracji, w tym w Polsce i zatrudnia ponad 7 000 pracowników. Obecnym prezesem MAX jest Richard Bergfors, natomiast wiceprezesem jego brat Christoffer Bergfors – synowie założyciela sieci. Richard Bergfors osobiście przecinał wstęgę podczas katowickiego otwarcia.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- 5 lat obecności na polskim rynku to dla nas powód do dumy. Dzisiaj otwieramy kolejną restaurację, która jest już dwudziestą w Polsce. Mamy plany na kolejne otwarcia, ponieważ nieustannie chcemy być blisko naszych gości. W 2023 roku otwieramy kolejne restauracje, m.in. w Łodzi, czy też Olsztynie. Nie zabraknie również nowości w menu, w tym sezonowych, na które czekamy z taką samą ciekawością jak miłośnicy naszych burgerów – mówi Richard Bergfors, prezes MAX Burgers.

MAX Premium Burgers. Co znajdziemy w menu?

Restauracja przy ul. Kościuszki 249 codziennie serwować będzie burgery w 4 wariantach smakowych: z wołowiną, kurczakiem, roślinnym Plant Beef lub serem Halloumi. Nie zabraknie sałatek, shake’ów, frytek w wersji solo lub z dodatkami i słodkości, które uprzyjemnią wytrawno-słoną ucztę. Wyjątkową pozycją w menu MAX jest burger Chili BBQ Bearnaise, z sosem berneńskim, który jest przysmakiem Szwedów i cieszy się w Szwecji ogromną popularnością.

 – W MAX znajdziemy bogate Zielone Menu, opcje bezglutenowe, czy też burgery podane w sałacie. Hitem jest burger Frisco, którzy przygotowywany jest z polskiej wołowiny i podawany z bułką Frisco. Warto podkreślić, że za wszystkimi recepturami, jak i całokształtem menu, stoi nasz Szef Kuchni, Jonas Mårtensson, który w przeszłości pracował w dla rodziny królewskiej w kuchni Szwedzkiego Domu Królewskiego – podsumowuje Jerzy Jakubiak.

Nowej restauracji w Katowicach towarzyszyć będzie również pojawienie się muralu w sąsiedztwie ulicy Kościuszki. Nie tylko dopełni przestrzeń miejską, ale jednocześnie przyczyni się do oczyszczania powietrza z zanieczyszczeń. 

 – MAX od lat wdraża w swojej działalności kroki, które mają zmniejszyć emisję CO2 do atmosfery, badamy i neutralizujemy ślad węglowy, co wskazujemy w każdej pozycji z menu. To dla nas ważne, aby myśleć szeroko i być świadomym tego w jakim stopniu nasza organizacja wpływa na planetę. Dlatego też zdecydowaliśmy się, aby otwarciu towarzyszyło pojawienie się muralu, a do jego powstania wykorzystamy farby, które mają pozytywny wpływ na zmniejszanie zanieczyszczeń. Jesteśmy niezwykle ciekawi jak ta inicjatywa zostanie przyjęta w Katowicach! – mówi Jerzy Jakubiak.

MAX został założony w 1968 roku i jest najstarszą szwedzką siecią burgerów.MAX zatrudnia blisko 7500 osób, ma 183 restauracje w pięciu krajach, a obroty w 2021 r. wyniosły 4,1 mld koron szwedzkich. MAX Premium Burgers otworzył pierwszą restaurację w Polsce 1 września 2017 r., a od września 2022 r. w Polsce działa 19 restauracji. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz