Partnerzy portalu
MAX wprowadza do Polski bezmięsną innowację – Delifresh Plant Beef

MAX wprowadza do Polski bezmięsną innowację – Delifresh Plant Beef

Autor: horecatrends.pl Data: 28 listopada 2019 09:48

Szwedzka sieć MAX Premium Burgers wprowadza Delifresh Plant Beef na bazie białka roślinnego. Burger wygląda i smakuje jak mięso. Autorska receptura została opracowana przez szefa kuchni Jonasa Mårtenssona.

MAX postawił sobie za cel, aby w 2022 roku 50% sprzedawanych posiłków było innych niż czerwone mięso.

–  Próbowałem już wszystkich znanych produktów w tej kategorii na całym świecie, a nasz Delifresh Plant Beef jest najlepszy w swojej klasie. Naszym celem jest, aby wszyscy miłośnicy mięsa poczuli, że nadal mogą mieć naprawdę świetnego burgera, choć bez mięsa – mówi Claes Petersson, Chief Innovation Officer MAX Burgers.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Dzięki wprowadzeniu Delifresh Plant Beef, MAX może zaoferować zarówno miłośnikom tradycyjnych mięsnych burgerów, jak i gościom, którzy wybierają dietę roślinną, smaczną i satysfakcjonującą alternatywę białkową o znacznie niższym śladzie węglowym.

– Pracę nad tym, aby móc zaoferować naszym gościom roślinny substytut mięsa, rozpoczęliśmy na poważnie, gdy w styczniu 2016 r. wprowadziliśmy w Szwecji wegetariańską linię Green Family – mówi Jonas Mårtensson, szef kuchni w MAX Burgers.

– Szukaliśmy wariantów, które pasowałyby do menu MAX-a, ale szybko zdaliśmy sobie sprawę, że żaden z produktów, które znaleźliśmy, nie spełniłby naszych wysokich oczekiwań dotyczących naprawdę dobrego smaku. Postanowiliśmy więc opracować własnego burgera na bazie roślin dla tych, którzy lubią mięso, a jednocześnie chcieliby nie tracąc na walorach smakowych zjeść od czasu do czasu wersję bezmięsną. Dla mnie dowodem naszego sukcesu było to, że mój kochający mięso syn nie poczuł różnicy – relacjonuje Mårtensson.

Nowy Delifresh Signature Burger dostępny jest we wszystkich restauracjach MAX-a w Polsce od 28 listopada br. Jest burgerem roślinnym przygotowywanym podobnie do pozostałych produktów z Zielonego Menu. Należy do linii największych burgerów Grand Deluxe.

–  Delifresh Plant Beef może być pierwszym krokiem do całkowitej rezygnacji ze spożywania mięsa – twierdzi sieć.

SŁOWA KLUCZOWE

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz

komentarze

  • M

    Dziś jadłam. Zastanawiałam czy ktoś mnie w ch..a zrobił i wsadził mi wołowinę