Partnerzy portalu
MaxiPizza: 100 tys. Euro kary dla franczyzobiorcy Maxipizza ukarała jednego z franczyzobiorców karą w wysokości 100 tys. Euro./fot. shutterstock

MaxiPizza: 100 tys. Euro kary dla franczyzobiorcy

Autor: www.portalspozywczy.pl Data: 04 października 2021 08:58

Maxipizza ukarała finansowo jednego z franczyzobiorców sieci karą w wysokości 100 tys. Euro. Spółka rozwiązała umowę z podmiotem i nie prowadzi działalności w Poznaniu.

Jak informuje Maxipizza, kara została nałożona zgodnie z postanowieniami zawartej pomiędzy Maxipizza S.A. i firmą JBS Sylwia Norek umowy franczyzowej, w związku z naruszeniami i nieprzestrzeganiem warunków umowy franczyzowej.

Maxipizza zawiesza działalność w Poznaniu. Kara dla franczyzobiorcy

Wcześniej, 29 września zarząd Maxipizza S.A. poinformował o rozwiązaniu ze skutkiem natychmiastowym umowy franczyzowej z panią Sylwią Norek, prowadzącą działalność gospodarczą pod firmą JBS Sylwia Norek jako franczyzobiorca sieci Maxi Pizza w Poznaniu.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Umowa została rozwiązana z powodu naruszenia warunków Umowy franczyzowej przez franczyzobiorcę. Do czasu nawiązania współpracy z ewentualnym kolejnym franczyzobiorcą działalność restauracyjna w Poznaniu pod marką Maxi Pizza nie będzie prowadzona. Spółka w chwili obecnej nie jest w stanie określić czasu ewentualnego wznowienia działalności sieci Maxi Pizza w Poznaniu. Zamknięcie restauracji w Poznaniu nie wpłynie znacząco na przychody spółki.

Maxipizza - wyniki finansowe

Maxipizza powstała w 2002 roku w Kielcach. Spółka notowana jest na rynku NewConnect.

Przychody spółki po drugim kwartale 2021 r wyniosły 3,2 mln zł w porównaniu do 2,8 mln zł osiągniętych w analogicznym okresie roku 2020. Zysk netto po drugim kwartale 2021 r. wyniósł 209 244,86 zł, zysk z działalności operacyjnej uzyskany przez Spółkę po drugim kwartale 2021 r osiągnął wielkość 299 228,17 zł.

Istotny wpływ na osiągnięte przychody i wyniki miało zredukowanie ograniczeń wywołanych pandemią koronawirusa i związanych z tym utrudnień w działalności prowadzonej przez sieć.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz