×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Maxipizza chce otworzyć pizzerię z mikrobrowarem w Kielcach
fot. shutterstock.com

Maxipizza chce otworzyć pizzerię z mikrobrowarem w Kielcach

Autor: www.horecatrends.pl Opublikowano: 03 lipca 2019 12:17

Maxipizza stara się o dofinansowanie na otwarcie pizzerii w Kielcach z mikrobrowarem, gdzie będzie warzone innowacyjne regionalne piwo z zastosowaniem piołunu.

Zarząd Maxipizza SA złożył wniosek o dofinansowanie realizacji projektu w ramach osi priorytetowych 1-7 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020; działanie RPSW 02.05.00. Tytuł projektu: Produkcja innowacyjnych produktów w firmie Maxipizza S.A. z wykorzystaniem piołunu oraz drożdży piwowarskich.

- Głównym założeniem projektu jest pozyskanie dofinansowania na wyposażenie restauracji, która zostanie uruchomiona przez spółkę w nabywanej nieruchomości przy ulicy Zagnańskiej w Kielcach, w tym zakup mikrobrowaru - aparatury składającej się ze śrutowni, modułu browarniczego, fermentowni i leżakowni, która jest niezbędna do rozpoczęcia produkcji. Koszt zakupu ok. 871 tys. zł plus powiązane z projektem wyposażenie pizzerii. Nakłady niekwalifikowalne poniesione zostaną ze środków własnych. Produktem, który powstanie w wyniku realizacji projektu, będzie innowacyjne regionalne piwo z zastosowaniem piołunu - podaje spółka w komunikacie.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Wartość wnioskowanego dofinansowania: 726 124,00 netto. Udział własny w wysokości 647 926,70 pokryty zostanie ze środków własnych spółki.
 
Umowa przyrzeczenia sprzedaży lokalu usługowego pomiędzy spółką Plaza Nieruchomości Grzyb Spółka z o.o S.k. z siedzibą w Kielcach, a Maxipizza SA została już podpisana. Na jej mocy, Plaza Nieruchomości Grzyb zobowiązuje się do wybudowania na nieruchomości gruntowej, położonej przy ulicy Zagnańskiej, przy zbiegu z ulicą Jesionową w Kielcach, budynku handlowo-usługowego o powierzchni sprzedaży 3387,74 m.kw, , w którym usytuowany będzie lokal niemieszkalny usytuowany na 2. piętrze o powierzchni 252 m2 , a następnie do sprzedaży tego lokalu spółce Maxipizza za kwotę 1 171 800,- zł netto plus obowiązujący podatek VAT w wysokości 269 514,- zł, co daje kwotę brutto 1 441 314,- zł w terminie nie później niż do dnia 30 września 2019 roku.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz