×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
McDonald's gasi światło? Sieć oszczędza prąd
McDonald's gasi światło? Sieć oszczędza prąd; fot. shutterstock

McDonald's gasi światło? Sieć oszczędza prąd

Autor: Money.pl/Wyborcza.biz Data: 03 marca 2023 14:03

Klient sieci McDonald's z Lublina był mocno zaskoczony, gdy wieczorem zobaczył wygaszone logo sieci i oświetlenie na parkingu i podjeździe, choć restauracja była czynna. Korporacja potwierdza, że oszczędza prąd.

McDonald's oszczędza prąd

O sprawie pisze portal Wyborcza.biz, który powołuje się na relację swojego czytelnika z Lublina. Opisywał on, że w jednym z lokali franczyzowych McDonald'sa po zmroku zastał wygaszone logo sieci i oświetlenie na parkingu. Dziennikarze zwrócili się do biura prasowego firmy z pytaniami, czy to nowy sposób oszczędzania prądu.

– Oszczędzanie energii jest kluczowym elementem strategii McDonald’s, mającej na celu osiągnięcie zerowej emisji netto do 2050. Dlatego oświetlenie zewnętrzne włączane jest jedynie od zmierzchu do świtu. Oszczędności wynikające z optymalizacji wykorzystania zewnętrznego światła elektrycznego to ok. 6,5 tys. kWh na rok w skali jednej restauracji – odpowiedziała sieć na pytania.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Z odpowiedzi wynika, że sytuacja, która zastała czytelnika w lubińskim punkcie sieci, to raczej jednostkowy przypadek, a nie strategia.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz