Partnerzy portalu
McDonald's: kwartalne wyniki lepsze niż przed pandemią Dobre wyniki McDonald's; fot. unsplash.com

McDonald's: kwartalne wyniki lepsze niż przed pandemią

Autor: PP, www.horecatrends.pl / Reuters Data: 02 maja 2021 17:51

Nasza porównywalna globalna sprzedaż i przychody z pierwszego kwartału 2021 r. przekroczyły poziomy z pierwszego kwartału 2019 r., nawet pomimo ograniczeń działalności w wielu częściach świata - powiedział prezes i dyrektor generalny McDonald's Chris Kempczinski.

Zysk za pierwszy kwartał McDonald's wzrósł o 39 proc. w porównaniu z ubiegłym rokiem. Globalna porównywalna sprzedaż również wzrosła - o 7,5 proc. Skorygowany zysk na akcję przekroczył oczekiwania analityków.

McDonald's - wyniki lepsze od oczekiwań

W pierwszym kwartale firma odnotowała dochód netto w wysokości 1,54 mld dol.  lub 2,05 dol. na akcję, co oznacza wzrost o 39 proc. z 1.11 mld dol. lub 1.47 dol. na akcję w poprzednim kwartale.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Skorygowany zysk wyniósł 1,91 dol. na akcję. Średnio 32 analityków ankietowanych przez Thomson Reuters spodziewało się, że spółka zaraportuje 1,81 dol. na akcję za kwartał.

Całkowite przychody w tym kwartale wzrosły o 9 proc. do 5,12 mld dolarów z 4,71 miliarda dolarów w tym samym kwartale ubiegłego roku, a w walutach stałych wzrosły o 5 procent.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz