×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
McDonald's ma otwierać w Polsce 30-40 placówek rocznie. Zainwestuje miliardy
McDonald’s w Zambrowie. Fot. McDonald's

McDonald's ma otwierać w Polsce 30-40 placówek rocznie. Zainwestuje miliardy

Autor: PTWP - horecatrends.pl Data: 31 sierpnia 2023 16:05

Największa sieć restauracji szybkiej obsługi chce w najbliższych latach otwierać w Polsce 30-40 placówek rocznie - podał Puls Biznesu.

 

McDonald's zainwestuje miliardy w restauracje w Polsce

W czwartek (31 sierpnia) Puls Biznesu poinformował, że McDonald’s zainwestuje w Polsce 2,5 mld zł. Chce w najbliższych latach otwierać w Polsce 30-40 placówek rocznie i modernizować 50.

"Na ruch w restauracjach na pewno nie możemy narzekać - klientów jest rekordowo dużo niezależnie od tego, czy mówimy o lokalizacjach w galeriach handlowych, czy przy ulicach lub trasach szybkiego ruchu" - mówi dla "Pulsu Biznesu" Tomasz Rogacz, dyrektor generalny McDonald’s Polska.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Dodaje jednak, że klienci kupują mniej i wybierają tańsze produkty.

Franczyza McDonald's

McDonald’s Polska rozpoczął działalność w 1992 roku, otwierając pierwszą restaurację w Warszawie. Obecnie w Polsce działa ponad 520 restauracji sieci, które zatrudniają ponad 31 000 osób. Prawie 90% z nich to obiekty prowadzone przez 89 niezależnych przedsiębiorców w oparciu o umowę franczyzy z McDonald’s.

W rozmowie z horecatrends.pl Marek Mikusek, Franchising Director w McDonald's, wskazał, że firma jest globalnym liderem i promotorem modelu franczyzowego. W McDonald’s doskonali go od ponad 70 lat.

- W Polsce, w ramach naszego systemu funkcjonuje obecnie blisko 530 restauracji, spośród których ponad 90% jest prowadzonych przez 90 niezależnych przedsiębiorców, naszych franczyzobiorców. W ubiegłym roku otworzyliśmy 30 nowych lokali, a do grona franczyzobiorców dołączyło 12 osób. Mimo wielu wyzwań na rynku gastronomicznym wciąż widzimy dużą przestrzeń do rozwoju - zapewnia Marek Mikusek. 

Strategia McDonald's na lata 2023-2025 zakłada zwiększenie liczby restauracji franczyzowych w stosunku do lokali własnych.

- Docelowo chcemy, aby nasza struktura była w 95% oparta na restauracjach licencyjnych prowadzonych zarówno przez nowych członków systemu, jak i przedsiębiorców, którzy są z nami związani od lat. W McDonald’s nie ma ograniczenia co do liczby restauracji przypadających na jednego franczyzobiorcę. Obecnie w Polsce średnia liczba restauracji zarządzanych przez licencjobiorcę wynosi ponad 5 - podaje Franchising Director w McDonald's.  

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz

komentarze

  • Marcin

    Kogo przybywa??? Ceny rosną, śmieciowe jedzenie z coraz gorszej jakości produktów, a oni chca otwierać kolejne?? Ja rozumiem prawdziwe amerykańskie hamburgery ale nie MCD.