Partnerzy portalu
McDonald's odkupi swoje restauracje w Rosji? McDonald's będzie mógł odkupić swoje lokale w Rosji w ciągu najbliższych 15 lat/fot. shutterstock

McDonald's odkupi swoje restauracje w Rosji?

Autor: MB Data: 03 czerwca 2022 13:08

McDonald's będzie miał możliwość odkupienia swoich lokali w Rosji w ciągu najbliższych 15 lat, poinformowała Federalna Służba Antymonopolowa (FAS) w oświadczeniu - donosi Reuters.

  • McDonald's na rosyjskim rynku obecny był przez ponad trzy dekady. Jednak przez wojnę w Ukrainie gigant zdecydował się opuścić ten rynek.
  • Alexandr Govorow, który prowadził dotychczas 25 lokali McDonald's na Syberii, przejmie cały portfel restauracji i  będzie je prowadził pod nową marką.
  • FAS poinformował, że McDonald's będzie miał możliwość odkupienia swoich restauracji w Rosji w ciągu najbliższych 15 lat. Lokale niebawem ruszają pod nową marką.

McDonald's odkupi swoje restauracje w Rosji?

FAS zatwierdził umowę, na mocy której fast-foodowy gigant sprzedał restauracje jednemu ze swoich lokalnych licencjobiorców - Alexandrowi Govorowi. Govorow prowadził dotychczas 25 lokali McDonald's na Syberii. 

Na mocy tej umowy Govor ma przejąć cały portfel restauracji McDonald's i będzie je prowadził pod nową marką.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Lokale McDonald's w Rosji mają ruszyć pod nową marką już 12 czerwca. 

McDonald's na rosyjskim rynku obecny był przez ponad trzy dekady. Firma zdecydowała się opuścić rynek w reakcji na rosyjską napaść na Ukrainę pod koniec lutego br.

"Dalsze prowadzenie działalności w Rosji nie jest już możliwe, ani zgodne z wartościami McDonald's" – informowała sieć w oświadczeniu.

McDonald's miał w Rosji, przed wojną w Ukrainie, ok. 850 lokali. Zatrudnia w Rosji ok. 62 tys. pracowników - informuje Business Insider Polska.

 


 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz