×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
McDonald's opuszcza Kazachstan. Powodów jest kilka
McDonald's opuści Kazachstan. Są co najmniej dwa powody!/fot. shutterstock

McDonald's opuszcza Kazachstan. Powodów jest kilka

Autor: Magdalena Brzózka Data: 05 stycznia 2023 09:34

McDonald's zamierza opuścić Kazachstan. Jedną z przyczyn są poważne problemy logistyczne, zwiazane z dostawą mięsa, wywołane konfliktem rosyjsko-ukraińskim - informuje Bloomberg News.

McDonald's, który opuścił Rosję w maju 2022, zakazał swojemu lokalnemu franczyzobiorcy nabywania mięsa od rosyjskich dostawców.

McDonald's planuje opuścić Kazachstan

Bloomberg podał informację, że gigant fast food zawiesi działalność w Kazachstanie. McDonald’s odmówił komentarza w sprawie tych doniesień. 

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Licencjobiorca firmy w Kazachstanie - 24 restauracje McDonald's należące do TOO Food Solutions KZ - zawiesiły działalność w listopadzie 2022 r., po zerwaniu kontaktów z rosyjskimi firmami i wyczerpaniu zapasów.

Jak informuje Bloomberg franczyza kazachstańska nie była w stanie kupować mięsa od lokalnych lub europejskich dostawców, ze względu na wysokie ceny i koszty transportu towarów.

McDonald's w Kazachstanie

Franczyza McDonald's została przejęta w 2014 roku przez kazachskiego biznesmena Kairata Boranbajeva, byłego teścia Darigi Nazarbajewej, córki byłego prezydenta Kazachstanu Nursułtana Nazarbajewa. Boranbaev został również zidentyfikowany przez media jako właściciel franczyzy w Kazachstanie i na Białorusi po aresztowaniu go w marcu 2022 r. pod zarzutem „malwersacji na dużą skalę".

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz