Partnerzy portalu
McDonald’s Polska inwestuje w szkolenia pracowników McDonald’s Polska inwestuje w pracowników/ fot. materiały prasowe

McDonald’s Polska inwestuje w szkolenia pracowników

Autor: www.pulshr.pl Data: 27 stycznia 2021 15:23

McDonald's Polska wprowadził nową metodę szkolenia pracowników. 3S, czyli Spójrz, Spróbuj, Sprawdź. Ma ona pomóc m.in. w zwiększeniu zaangażowania pracowników.

Każda osoba, która zaczyna pracę w McDonald’s ma określoną ścieżkę rozwoju umiejętności, od podstawowego stanowiska, aż po kadrę managerską. 

- Zaczynamy od szkolenia w restauracji, jesteśmy w stanie bardzo szybko nauczyć samodzielnego funkcjonowania na różnych stanowiskach. Jednocześnie od początku pokazujemy szerszy kontekst, żeby pracownik rozumiał, dlaczego pewne rzeczy robimy w określony sposób. Dość wcześnie umożliwiamy też budowanie kompetencji liderskich. Dla każdego poziomu stanowiska mamy określoną ścieżkę i w efekcie kształcimy aż 4 tys. managerów rocznie. Przy ograniczeniach wynikających z pandemii i ponad 450 restauracjach w całej Polsce technologie dają nam efekt skali i pozwalają bardzo szybko reagować na zmiany. Taka forma szkolenia jest bardzo atrakcyjna dla zespołu, angażuje w zdobywanie wiedzy, a to dla nas równie ważne - wyjaśnia Artur Czarnecki, szef działu Learning & Development.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Teraz proces szkoleń został unowocześniony. Jak mówi Wojciech Puchacz, konsultant ds. szkoleń w McDonald’s, odpowiedzialny za wprowadzenie programu, firma pracowała nad wdrożeniem od dawna, ale okazało się, że w nowej rzeczywistości ten projekt jest jeszcze bardziej potrzebny.

- Dzięki nowej formule szkoleń, możemy bardzo szybko przekazywać do restauracji niezbędną do pracy wiedzę. Pracownicy mają dostęp do szkoleń, kiedy tego potrzebują, więc czują się pewniej. To szczególnie ważne teraz, gdy sytuacja zmienia się tak szybko i wszyscy działamy w warunkach dużej niepewności - podkreśla Wojciech Puchacz.

Cały materiał znajdziesz na www.pulshr.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz