×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
McDonald’s w Katowicach celebruje 30. urodziny. To jeden z najstarszych lokali w Polsce
Restauracja McDonald’s w Katowicach jednym z najstarszych lokali w Polsce!/fot. materiały prasowe

McDonald’s w Katowicach celebruje 30. urodziny. To jeden z najstarszych lokali w Polsce

Autor: Magdalena Brzózka Data: 10 grudnia 2022 11:57 | Aktualizacja: 12 grudnia 2022 08:26

W ten weekend 3. restauracja McDonald’s w Polsce, świętować będzie swoje 30-ste urodziny. To jeden z najstarszych lokali marki w kraju. Lokal powstał dokładnie 11 grudnia 1992 roku o godzinie 6:30 w Katowicach przy ul. Stawowej 5.

W dniu otwarcia, restauracja w Katowicach zatrudniała 200 pracowników. W menu znajdował się słynny Big Mac®, hamburgery, cheeseburgery, kultowe frytki, Coca-Cola oraz kawa i herbata.

McDonald’s w Katowicach świętuje 30. urodziny

30 lat temu restauracją zarządzała jedna z pierwszych licencjobiorczyń McDonald’s w Polsce – Barbara Kurz, której doświadczenie w zarządzaniu, znajomość organizacji pracy i standardów jakości marki, zdecydowały o wyborze na franczyzobiorczynię.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Lokal w Katowicach w dniu otwarcia był 3. restauracją McDonald’s w Polsce. Dla porównania, po 30 latach na polskim rynku funkcjonuje ich ponad 500. Aktualnie lokalem przy ul. Stawowej zarządza franczyzobiorczyni Irene Jurek, która prowadzi łącznie 12 restauracji w województwie śląskim – w Katowicach, Chorzowie, Gliwicach oraz Tarnowskich Górach. 

 To zaszczyt i duma móc powiedzieć, że moja restauracja jest jedną z najstarszych restauracji McDonald’s w Polsce i tak jak marka świętuje w tym roku 30-lecie obecności w naszym kraju. Pierwszą właścicielką i zarazem jedną z pierwszych franczyzobiorczyń McDonald’s w Polsce była moja siostra Basia. Ta okrągła rocznica jest dla mnie szczególnie ważna, bo to miejsce tworzą przede wszystkim ludzie. Dziękuję gościom i zespołowi restauracyjnemu. Niejednokrotnie pokazaliśmy, że integracja całej ekipy jest możliwa i przyczynia się do tego wspaniałego jubileuszu – mówi franczyzobiorczyni McDonald’s Irene Jurek.

McDonald’s Polska rozpoczął działalność w 1992 roku, otwierając pierwszą restaurację w Warszawie. Dzisiaj w Polsce działa ponad 500 restauracji sieci, które zatrudniają ponad 30 000 osób. Niemal 90% z nich to obiekty prowadzone przez ponad 70 niezależnych przedsiębiorców w oparciu o umowę franczyzy z McDonald’s.

SŁOWA KLUCZOWE

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz