Partnerzy portalu
McDonald's w Niemczech: Rekrutacja w 60 sekund McDonald's Germany poszukuje nowych pracowników. Jednym z narzędzi rekrutacji ma być prosta aplikacja mobilna, dzięki której proces rekrutacji zajmie nie więcej niż 60 sekund. / fot. unsplash

McDonald's w Niemczech: Rekrutacja w 60 sekund

Autor: PAP/PulsHR.pl Data: 16 lipca 2021 11:29

McDonald's Germany poszukuje nowych pracowników. Jednym z narzędzi rekrutacji ma być prosta aplikacja mobilna, dzięki której proces rekrutacji zajmie nie więcej niż 60 sekund.

Obecnie w niemieckich restauracjach brakuje rąk do pracy. Aż 42 proc. lokali uskarża się, że ich pracownicy odchodzą do innych branż, stąd też dosyć oryginalna forma rekrutacji przez działającą w Niemczech sieć McDonald's.

W czerwcu Niemieckie Stowarzyszenie Hoteli i Restauracji (Deutschen Hotel- und Gaststättenverbandes - Dehoga) opublikowało badanie, w którym 42 proc. firm z branży gastronomicznej skarżyło się na odejścia swoich pracowników do innych branż. Z kolei na początku lipca Guido Zeitler, przewodniczący związku zrzeszającego pracowników gastronomii, skrytykował warunki panujące w branży. Według danych Federalnej Agencji Pracy branżę gastronomiczną w 2020 roku opuścił co szósty pracownik - informuje magazyn "Business Insider".

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Czytaj również: 4-dniowy tydzień pracy i podwyżki płac mają uratować gastronomię

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz