×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
McDonald's w Rosji nie będzie Wujkiem Wanią. Logo z łukami to mem?
Wujek Wania nie planuje uruchomienia sieci restauracji typu fast food w miejscu McDonald's - zapewnia grupa Rusopole Brands. Fot. https://dyadya-vanya.ru/screen

McDonald's w Rosji nie będzie Wujkiem Wanią. Logo z łukami to mem?

Autor: KG/horecatrends Data: 21 marca 2022 09:30 | Aktualizacja: 21 marca 2022 16:43

Wujek Wania nie planuje uruchomienia sieci restauracji typu fast food w miejscu McDonald's. Tamto logo było memem - zapewnia Rusopole Brands, do którego należy znak towarowy "Wujek Wania".

''(...) osoby prawne holdingu Ruspole Brands i marka „Wujek Wania” nie są powiązane z logo stworzonym jako mem za pomocą odwróconej litery „M” sieci gastronomicznej „ Mc Donalds ”, która ma zarys litery „V” w cyrylicy . Krążące w Internecie informacje o rzekomych planach zastąpienia marki McDonald's naszą marką Wujek Wania są fałszywe'' - poinformował na swojej stronie internetowej holding Rusopole.

Firma dodała też, że faktycznie posiada znak towarowy ''Wujek Wania'', która obejmuje placówki gastronomiczne. 

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

''W związku z tym osoby używające znaku towarowego Uncle Vanya w swoich zdjęciach gastronomicznych mogą podlegać roszczeniom odszkodowawczym'' - czytamy w oświadczeniu.

Obecnie holding Rusopole Brands nie rozważa uruchomienia sieci placówek gastronomicznych, ale nie wyklucza takiego pomysłu w przyszłości. 

Marka Uncle Vanya jest na rynku rosyjskim od 1999 r. Jest liderem na rynku konserw warzywnych w Rosji, ale produkty pod tą marką są dostępne również w  USA, Kanadzie, Niemczech, Izraelu, Estonii, Kazachstanie, Chinach, Australii i wielu innych krajach. Pod marką Uncle Vanya sprzedawane są m.in. marynowane warzywa, przekąski warzywne, sosy i dania gotowe.

Czytaj też: Wujek Wania zastąpi McDonald's w Rosji? Logo to przewrócone ''złote łuki''

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz