×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
McDonald's w Turcji sprzedany inwestorowi z Kataru
Boheme Investment kupuje 100 proc. udziałów Anadolu Restaurant, która prowadzi franczyzę restauracji McDonald's w Turcji. Fot. Pixabay

McDonald's w Turcji sprzedany inwestorowi z Kataru

Autor: TWO/Wnp.pl Data: 13 maja 2022 08:30

Działający w ramach Anadolu Group McDonald's Turkey został sprzedany katarskiej spółce Boheme Investment. W oświadczeniu Anadolu Group podano, że cena sprzedaży wyniosła 54,5 mln dolarów, a transakcja zostanie zrealizowana w pierwszej połowie 2022 roku.

Umowa pomiędzy AG Anadolu Group Holding i Boheme Investment została podpisana 12 maja. Dotyczy sprzedaży udziałów stanowiących 100 proc. kapitału Anadolu Restaurant, która jest spółką zależną AG Anadolu Group Holding i prowadzi franczyzę restauracji McDonald's w Turcji.

W oświadczeniu firm stwierdzono, że zakończenie przenoszenia udziałów uzależnione jest od spełnienia przesłanek z umowy przeniesienia udziałów, a jej zakończenie przewidywane jest na pierwsze półrocze 2022 roku.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

„Zgodnie z umową zawartą przez strony cena przeniesienia udziałów stanowiących 100 proc. kapitału Anadolu Restaurant zostanie obliczona na kwotę 54 mln 500 tys. dolarów, pomniejszoną o zadłużenie netto w bilansie Anadolu Restaurant w dniu zamknięcia transakcji oraz inne aktywa i pasywa określone w umowie przeniesienia udziałów” - czytamy w komunikacie.

Przewiduje się, że kwota zadłużenia netto oraz innych aktywów i zobowiązań określonych w umowie przeniesienia udziałów wynosi około 5-6 mln dolarów.

Boheme Investment ma siedzibę w Wiedniu i jest spółką zależną Kamala Saleha Al Mana, inwestora z Kataru. Kamal Saleh Al Mana współpracuje już z firmą, która prowadzi franczyzę restauracji McDonald's w Katarze.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz