Partnerzy portalu
McDonalds wychodzi na prostą. Jednak nie na wszystkich rynkach McDonald's odbudowuje pozycję na swoim głównym rynku w USA, nadal przeżywa problemy na niektórych rynkach międzynarodowych/ fot. shutterstock

McDonalds wychodzi na prostą. Jednak nie na wszystkich rynkach

Autor: www.wnp.pl/ Bloomberg Data: 29 stycznia 2021 11:26

McDonald's Corp  odbudowuje pozycję na swoim głównym rynku w USA, jednak nadal przeżywa problemy na niektórych rynkach międzynarodowych - informuje serwis Bloomberg.

Kluczowy wskaźnik wydajności sieci, czyli globalna sprzedaż restauracji, spadła o 1,3 proc. w czwartym kwartale 2020 roku. W Stanach Zjednoczonych, gdzie McDonald's ma około 14 tys. restauracji z systemami drive-thru, sprzedaż wzrosła jednak o 5,5 proc.

Chociaż firma osiągnęła przychody powyżej prognozowanych - w wysokości 5,31 miliarda dolarów, to sytuację jej nadal komplikują lockdowny w takich krajach jak Francja, Niemcy i Hiszpania. Zyski osiągnięte np. w Wielkiej Brytanii i Australii, zostały zniwelowane przez straty w innych krajach.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Rok 2020 zostanie zapamiętany jako jeden z najtrudniejszych, a zarazem najbardziej inspirujących momentów w naszej długiej historii - mówi prezes i dyrektor generalny McDonald's Chris Kempczinski.

Firma poinformowała, że ograniczenia, takie jak limit osób w restauracjach i skrócone godziny pracy, wprowadzone w 2021 roku w niektórych krajach nadal wpływają na jej finansowe wyniki. Ograniczenia "mają wpływ na większość kluczowych rynków firmy poza Stanami Zjednoczonymi, szczególnie tych z mniejszą liczbą restauracji drive-thru", podał koncern.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz