×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Mex Polska odwołuje prognozę na 2018 rok
Paweł Kowalewski, prezes zarządu Mex Polska SA

Mex Polska odwołuje prognozę na 2018 rok

Autor: horecatrends.pl/PAP Data: 19 listopada 2018 19:56

Mex Polska odwołał prognozę na 2018 rok - podała spółka w komunikacie. Spółka zakładała, że przychody grupy wyniosą 67,4 mln zł, a zysk netto będzie na poziomie 4,64 mln zł.

Mex podał, że uchwalona przez Sejm ustawa o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, która wejdzie w życie od stycznia 2019 roku, zmieniająca stawkę podatku CIT z 15 proc. na 9 proc., będzie miała istotny wpływ na wyniki finansowe grupy za 2018 rok.

"Grupa Kapitałowa ma obowiązek przeliczenia aktywa z tytułu odroczonego podatku dochodowego w spółkach zależnych. Wg szacunków emitenta, korekta aktywa z tytułu odroczonego podatku dochodowego Grupy spowoduje obniżenie zysku netto o kwotę około 800 tys. zł. Korekta powyższego aktywa nie ma wpływu na bieżący wynik operacyjny, wynik EBITDA oraz sytuację finansową Grupy" - napisano w komunikacie.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Jednocześnie, obniżenie stawki podatku CIT do 9 proc. będzie miało korzystny wpływ na wyniki finansowe spółek zależnych należących do Grupy Kapitałowej "Mex Polska" S.A. w kolejnych latach, a tym samym korzystny wpływ na wynik finansowy całej Grupy" - dodano.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News

SŁOWA KLUCZOWE

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz