×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Mex Polska powoli odrabia straty
Jedną z restauracji Mex Polska jest Prosty Temat; fot. Prosty Temat

Mex Polska powoli odrabia straty

Autor: horecatrends.pl Data: 18 sierpnia 2021 19:22

Zarząd Mex Polska po dokonaniu agregacji i weryfikacji części danych finansowych Grupy za pierwsze półrocze 2021 r. przewiduje, że przychody netto będą na poziomie 9 556 tys. zł (w pierwszym półroczu 2020 r. wyniosły 20 811 tys. zł.) natomiast zysk netto Grupy będzie na poziomie 309 tys. zł (w pierwszym półroczu 2020 wystąpiła strata w kwocie 5 556 tys. zł).

Jsk podano, spadek przychodów ze sprzedaży to efekt wprowadzonego w Polsce okresowego przymusowego zamknięcia wszystkich lokali gastronomicznych w okresie od 24 października 2020 r. do 15 maja 2021 r. (możliwa tylko sprzedaż „na wynos”). Po tym okresie przez kolejne dwa tygodnie sprzedaż mogła być realizowana tylko w ogródkach gastronomicznych.

Miesiąc czerwiec był pierwszym w roku 2021, kiedy lokale gastronomiczne mogły przyjmować gości, jednakże z obostrzeniami sanitarnymi wymuszającymi zmniejszenie ilości miejsc w salach konsumpcyjnych i ogródkach - przypomina spółka w komunikacie.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Na wyniki pierwszego półrocza 2021 r. miały wpływ także inne zdarzenia będące skutkiem pandemii, z których najistotniejsze to: efekty negocjacji z wynajmującymi skutkujące zmniejszeniem obciążeń czynszowych w okresie lockdownu; umorzenie subwencji otrzymanych w ramach Tarczy Finansowej PFR 1.0; otrzymane wsparcie w ramach tarcz antykryzysowych na: dopłaty do wynagrodzeń pracowników z Wojewódzkich Urzędów Pracy, dotacje z Powiatowych Urzędów Pracy oraz umorzenie części składek ZUS; wysoka frekwencja gości lokali gastronomicznych po ponownym ich uruchomieniu.

Mex Polska zarządza lokalami gastronomicznymi i rozwija sieć posiadanych placówek, w której skład wchodzą koncepty gastronomiczne: „Pijalnia Wódki i Piwa”, „The Mexican”, “Prosty Temat” i naleśnikarnie „PanKejk”.

Precyzyjne i szczegółowe dane finansowe za pierwsze półrocze 2021 r. wraz opisem zostaną zaprezentowane w Śródrocznym Sprawozdaniu Finansowym zamieszczonym w raporcie okresowym, który spółka opublikuje 23 września 2021

SŁOWA KLUCZOWE

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz