×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Mex Polska wypłaci dywidendę? Zarząd rekomenduje 1,07 mln zł
Zarząd Mex Polska rekomenduje wypłatę 1,07 mln zł dywidendy/Fot. Pijalnia wódki i piwa/mexpolska.pl.

Mex Polska wypłaci dywidendę? Zarząd rekomenduje 1,07 mln zł

Autor: Magdalena Brzózka Data: 19 maja 2023 16:19

Zarząd spółki Mex Polska przyjął uchwałę, zgodnie z którą zarekomendował przeznaczenie na dywidendę 1,07 mln zł. To oznacza 35 proc. jednostkowego zysku netto za 2022 rok.

  • Zarząd Mex Polska rekomenduje wypłatę 1,07 mln zł dywidendy.
  • Dywidenda na jedną akcję wyniesie 0,14 zł.
  • Propozycja wypłaty oznacza powrót do zapoczątkowanej kilka lat temu praktyki dywidendowej Mex Polska.

Zarząd Mex Polska rekomenduje wypłatę 1,07 mln zł dywidendy

- Biorąc pod uwagę aktualną sytuację ekonomiczną, cieszę się, że udaje nam się wyraźnie powracać do stanu sprzed pandemii, widoczne to było w wynikach finansowych za 2022 r. Okres ten zamknęliśmy z ponad 80 mln skonsolidowanych przychodów netto ze sprzedaży oraz 7,2 mln skonsolidowanego zysku netto. To dobry moment by powrócić do zapoczątkowanej kilka lat temu praktyki dywidendowej. Dzięki stabilnej sytuacji finansowej jesteśmy w stanie wspierać dalszy wzrost Grupy i dzielić się zyskami z naszymi Akcjonariuszami, równocześnie doceniając ich zaufanie i wsparcie. Miło mi więc poinformować, że Zarząd Mex Polska podjął dzisiaj uchwałę rekomendującą wypłatę 1,07 mln zł dywidendy z jednostkowego zysku netto wynoszącego w 2022 roku 3,1 mln zł. Cena za jedną akcję wyniesie 0,14 zł. Liczę, że Akcjonariusze będą usatysfakcjonowani naszą decyzją, która ostatecznie zostanie podjęta w późniejszym terminie, podczas Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy – mówi Dariusz Kowalik, członek zarządu i Dyrektor Finansowy w Mex Polska.

Mex Polska SA wraz ze spółkami powiązanymi organizacyjnie i kapitałowo tworzą grupę kapitałową, która zarządza dzisiaj 44 lokalami gastronomicznymi. Aktualnie w portfolio Grupy znajduje się 5 popularnych i rozpoznawalnych konceptów: Pijalnia Wódki i Piwa, The Mexican, PanKejk, Prosty Temat oraz Chicas&Gorillas.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Na odpowiednią dynamikę naszej sprzedaży wpływa przemyślana oferta poszczególnych konceptów, w dużej mierze Pijalni Wódki i Piwa. Pozytywny wpływ ma również częściowe działanie Grupy w modelu franczyzowym. Nie zwalniamy jednak tempa i robimy wszystko by dalej odpowiednio skalować nasz biznes, poprzez równoległy rozwój kilku niezależnych i rentownych konceptów gastronomicznych, zlokalizowanych na terenie całego kraju. – mówi Paweł Kowalewski, prezes zarządu Mex Polska S.A.

Mex Polska: Plany rozwoju

Mex Polska chce na bieżąco pozyskiwać nowe atrakcyjnie zlokalizowane lokale, których budowa będzie finansowana ze środków własnych, kredytów lub środków pochodzących od franczyzobiorców w ramach umów franczyzowych.

Biorąc pod uwagę ciągły rozwój Grupy, Spółka spodziewa się tendencji wzrostowej w przyszłych okresach rozliczeniowych. 

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz