×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Miasta bez stref kibica. Skorzystają puby, restauracje i bary
Puby, restauracje i bary skorzystają na Euro 2020; fot. shutterstock

Miasta bez stref kibica. Skorzystają puby, restauracje i bary

Autor: PAP Data: 11 czerwca 2021 12:07

Piłkarscy kibice nie obejrzą meczy podczas zbliżających się Mistrzostw Europy w piłce nożnej w organizowanych przez miasta strefach. Fanom piłki nożnej pozostaje kibicować swoim drużynom w domu lub korzystając z oferty lokali gastronomicznych.

  • Stref kibica nie zorganizuje m.in. Szczecin, Warszawa i Wrocław. Zastanawia się nad tym Kraków.
  • Jako główny powód miasta podają pandemię i obostrzenia z nią związane.

Warszawa

"Na ten moment w Warszawie nie są planowane miejskie strefy kibica. Powodem są względy pandemiczne" - przekazała Marcelina Bogdanowicz ze stołecznego ratusza.

Szczecin

Jak wyjaśnił Dariusz Sadowski z biura prezydenta miasta Szczecina, "z doświadczenia poprzednich tego typu imprez wiemy, że aby odpowiednio przygotować "Strefę kibica", potrzeba sporo czasu, nawet kilka miesięcy, a zmieniające się obostrzenia bardzo mocno utrudniają zaplanowanie takiego przedsięwzięcia".

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Wrocław

Wrocław zachęca mieszkańców do korzystania z oferty wrocławskich restauracji i pubów. "Okres pandemii niezwykle mocno doświadczył branżę gastronomiczną, zatem klienci są tam dziś szczególnie mocno wyczekiwani. W związku z tym we Wrocławiu nie powstanie strefa kibiców na Euro" - poinformował Arkadiusz Filipowski z wrocławskiego ratusza.

Kraków

Nad organizacją strefy kibica zastanawia się Kraków. "Jesteśmy na etapie uzgodnień formalnych z Polskim Związkiem Piłki Nożnej i rozważamy ewentualne lokalizacje" - przekazał Dariusz Nowak, kierownik biura prasowego krakowskiego urzędu miasta.

Piłkarska impreza rozpocznie się 11 czerwca. Pierwszy mecz biało-czerwoni zagrają w poniedziałek, 14 czerwca. Ich rywalem będą reprezentanci Słowacji.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz