Partnerzy portalu
Mimo zapowiedzi ogródki nadal zamknięte Mimo zapowiedzi ogródki nadal zamknięte; fot. shutterstock

Mimo zapowiedzi ogródki nadal zamknięte

Autor: horecatrends.pl/money.pl Data: 07 kwietnia 2021 15:09

Mimo wcześniejszych zapowiedzi nadal zamknięte pozostaną ogródki gastronomiczne. Restauratorzy, którzy już zaczęli inwestować w zewnętrzne miejsca dla gości, są zrozpaczeni.

 

Mimo zapowiedzi Olgi Semeniuk (Zob. Semeniuk za otwarciem ogródków gastronomicznych) i zielonego światła dla ogródków od eksperta (Zob. Otwarcie ogródków restauracyjnych pozytywnie oceniane przez lekarza), działalność w ogródkach restauracyjnych nadal nie jest dozwolona.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Już zaczęliśmy się przygotowywać, wydaliśmy 40 tys. złotych - mówi money.pl  Witold Młynarczyk, restaurator z Olsztyna, który ma w tym mieście dwa lokale.

Jak mówi, wielu restauratorów już zainwestowało w ogródki. W przypadku dwóch ogródków kwota sięgnęła prawie 40 tys. złotych. Wlicza się w nią zarówno koszty materiałów i postawienia samego ogródka, jak i dzierżawy terenu od miasta.

- Poszły na to ostatnie pieniądze - żali się Młynarczyk. - Żeby zorganizować taki ogródek, trzeba wynająć przestrzeń od miasta. I to sporą, bo trzeba je zorganizować tak, żeby przestrzenie między stolikami były duże. W naszym przypadku dzierżawa gruntu wyniosłaby 3600 złotych miesięcznie - powiedział money.pl

SŁOWA KLUCZOWE

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz