Mocny protest w Szczyrku: zawisły kukły symbolizujące restauracje i hotelehorecatrends.pl - 28 grudnia 2020 12:33


W weekend hotelarze i restauratorzy w Szczyrku zorganizowali dramatyczny protest. Na latarni zawisły kukły - "trupy" hotelarstwa i gastronomii.

- Kiedy uwijaliśmy się przy wieszaniu kukieł "trupów" hotelarstwa i gastronomii, koledzy taksówkarze zrobili objazd po Szczyrku, dając głośno znać swojemu niezadowoleniu klaksonami, napisami na szybach i flagami - napisała Szczyrkowska Izba Gospodarcza.

{fb;https://www.facebook.com/312101062219846/photos/a.347279072035378/3519179208178666/?type=3}

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Niedawno w tym temacie wypowiedział się również burmistrz Karpacza, Radosław Jęcek. Zob. Burmistrz Karpacza: Rozdajcie nam sznury, będzie prościej 

Do 17 stycznia 2021 r. hotele, baseny, siłownie i dyskoteki są nieczynne, w restauracjach jedzenie tylko "na wynos", a wyciągi narciarskie dostępne jedynie w ramach sportu zawodowego.

W przypadku hotelarstwa takie usługi można świadczyć np. w hotelach robotniczych i hotelach dla pracowników sezonowych; dla osób wykonujących zawód medyczny; dla pilotów i załogi samolotów; dla kierowców wykonujących transport drogowy; dla pacjentów i ich opiekunów czekających na uzyskanie świadczenia zdrowotnego; dla funkcjonariuszy służb państwowych m.in. policji, ABW, SOP, straży pożarnej itd.

W hotelach mogą być zakwaterowani również sportowcy i ich trenerzy oraz dyplomaci.

Z rozporządzenia wynika, że do 17 stycznia nadal nie mogą normalnie działać restauracje. Przedsiębiorcy prowadzący takie punkty mogą wydawać posiłki jedynie "na wynos".