Partnerzy portalu
Mocny protest w Szczyrku: zawisły kukły symbolizujące restauracje i hotele Mocny protest w Szczyrku: zawisły kukuły symbolizujące restauracje i hotele

Mocny protest w Szczyrku: zawisły kukły symbolizujące restauracje i hotele

Autor: horecatrends.pl Data: 28 grudnia 2020 12:33

W weekend hotelarze i restauratorzy w Szczyrku zorganizowali dramatyczny protest. Na latarni zawisły kukły - "trupy" hotelarstwa i gastronomii.

- Kiedy uwijaliśmy się przy wieszaniu kukieł "trupów" hotelarstwa i gastronomii, koledzy taksówkarze zrobili objazd po Szczyrku, dając głośno znać swojemu niezadowoleniu klaksonami, napisami na szybach i flagami - napisała Szczyrkowska Izba Gospodarcza.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Niedawno w tym temacie wypowiedział się również burmistrz Karpacza, Radosław Jęcek. Zob. Burmistrz Karpacza: Rozdajcie nam sznury, będzie prościej 

Do 17 stycznia 2021 r. hotele, baseny, siłownie i dyskoteki są nieczynne, w restauracjach jedzenie tylko "na wynos", a wyciągi narciarskie dostępne jedynie w ramach sportu zawodowego.

W przypadku hotelarstwa takie usługi można świadczyć np. w hotelach robotniczych i hotelach dla pracowników sezonowych; dla osób wykonujących zawód medyczny; dla pilotów i załogi samolotów; dla kierowców wykonujących transport drogowy; dla pacjentów i ich opiekunów czekających na uzyskanie świadczenia zdrowotnego; dla funkcjonariuszy służb państwowych m.in. policji, ABW, SOP, straży pożarnej itd.

W hotelach mogą być zakwaterowani również sportowcy i ich trenerzy oraz dyplomaci.

Z rozporządzenia wynika, że do 17 stycznia nadal nie mogą normalnie działać restauracje. Przedsiębiorcy prowadzący takie punkty mogą wydawać posiłki jedynie "na wynos".

SŁOWA KLUCZOWE

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz