×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Najemcy czterech galerii uratowali prawie 30 tys. posiłków
Najemcy Westfield Arkadia za pomocą aplikacji Too Good To Go ocalili 10 122 posiłki. Fot. Materiały prasowe

Najemcy czterech galerii uratowali prawie 30 tys. posiłków

Autor: KG/horecatrends Data: 26 stycznia 2022 11:55

W ciągu ubiegłego roku, najemcy Westfield Arkadia za pomocą aplikacji Too Good To Go ocalili 10 122 posiłki, Galerii Mokotów 7 056 posiłków, Galerii Wileńskiej 6 245, a Wroclavii 6 334, co daje łącznie imponującą liczbę prawie 30 tysięcy dań.

Uratowane posiłki to ekwiwalent ok. 74,4 tys. CO2e, czyli ekwiwalentu dwutlenku węgla.

- Działania wspierające zrównoważony rozwój są dla nas bardzo ważne. Dlatego też postanowiliśmy wejść we współpracę z Too Good To Go i wspólnie starać się uratować jak najwięcej przygotowanych posiłków. Chcemy zwracać naszym klientom uwagę na problem marnowania jedzenia i w miarę możliwości przyczynić się do jego redukcji - podaje w komunikacie prasowym Grzegorz Grajkowski, Director of Operations Unibail-Rodamco-Westfield w Polsce. 

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Informuje, że w Westfield Arkadia do programu dołączyło 12 najemców, w Galerii Mokotów 10, w Galerii Wileńskiej 6, natomiast we Wroclavii aż 14.

- Zachęcamy pozostałych do zaangażowania się w te działania. Liczę, że w tym roku uda nam się ocalić jeszcze więcej paczek - dodaje Grajkowski.

Co to jest Too Good To Go?

Aplikacja Too Good To Go pozwala ratować jedzenie przed zmarnowaniem z takich miejsc jak restauracje, kawiarnie, piekarnie czy supermarkety. Dba o zaszczepianie postaw mających przeciwdziałać marnotrawstwu oraz wspiera działania Banków Żywności. Za pomocą aplikacji do tej pory udało się uratować ponad 2 miliony paczek

- Każdą uratowana paczka-niespodzianka przyczynia się do mniejszej liczby zmarnowanych emisji CO2, a także przybliża nas do celu wyznaczonego przez ONZ. Ogromnie cieszę się, że naszym Partnerom idea walki z marnowaniem żywności jest tak bliska, a tym samym czekamy na kolejnych, by kontynuować naszą rewolucję w jeszcze większym gronie - mówi Anna Kurnatowska, Country Managerka Too Good To Go.

 

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz