×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Najgłośniejsze zamknięcie 2022? Osiem Misek po 6 latach znika z Włodkowica
Food truck i lokal Osiem Misek były mekką dla fanów bao. / Fot. Osiem Misek/Facebook

Najgłośniejsze zamknięcie 2022? Osiem Misek po 6 latach znika z Włodkowica

Autor: KG/horecatrends Data: 02 stycznia 2023 09:30 | Aktualizacja: 03 stycznia 2023 08:30

Kultowy lokal z kuchnią azjatycką Osiem Misek pod adresem Włodkowica 27 zamyka się. ‘’(…) kończy się coś ważnego w najnowszej historii wrocławskiego gastro’’ - pisze Piotr Gładczak z Wrocławskich Podróży Kulinarnych.

Informację o zamknięciu lokalu Osiem Misek przy Włodkowica podał profil Wroclove Food. Nawiązując do niej Wrocławskie Podróże Kulinarne komentował, że to właśnie Osiem Misek z ‘’Pasikiem czy Shrimpami i Bratwurstami budowali podwaliny pod gigantyczny rozwój tutejszej ulicznej sceny, z jakim mieliśmy do czynienia 8-9 lat temu’’. 

Jak podaje WPK, powodem zamknięcia są rosnące koszty oraz trudna sytuacja na rynku gastronomicznym. Osiem Misek działało przez siedem lat, pod adresem Włodkowica sześć lat.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Najpierw z ulicy Borowskiej zniknął food truck Ośmiu Misek, teraz zamyka się lokal przy ulicy Włodkowica 27. Piotr Gładczak przyznaje, że gdyby ktoś w 2015 roku zadał mi pytanie o to, który wrocławski brand streetfoodowy stanie się tym najbardziej rozpoznawalnym w Polsce - zapewne odpowiedziałby, że Osiem Misek, że pod tą marką powstanie kilka lokali w kraju.

Osiem Misek słynął z bao z pulled porkiem. W menu miał również Tom Yum, Pho Bo czy Bun - wietnamskiego bowla z gotowanym makaronem glass noodle, smażonym mięsem wieprzowym oraz krewetkami w dresingu z wietnamskiego sosu rybnego i limonki.

Według danych zebranych przez Wrocławskie Podróże Kulinarne w listopadzie 2022 r. z gastronomicznej mapy Wrocławia zniknęło 15 lokali. 

Czytaj też Wrocław: restauracja przy Rynku zamknęła się po niemal 20 latach działalności

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz