×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Najgorętsze debiuty 2023 r. Na które marki czekają konsumenci?
Dwie sieci restauracji i nowy dyskont. W 2023 roku czekają nas ciekawe debiuty na polskim rynku/fot. Facebook

Najgorętsze debiuty 2023 r. Na które marki czekają konsumenci?

Autor: horecatrends.pl/ Business Insider Data: 31 stycznia 2023 14:29

W 2023 r. zadebiutują w Polsce m.in. dwie sieci restauracji. Na naszym rynku pojawić się ma również niemiecki dyskont niespożywczy Woolworth - informuje Business Insider.

Popeyes w Polsce w 2023 r.

Pierwsze lokale sieci Popeyes w Polsce mają pojawić się w 2023 roku. Siedziba firmy będzie we Wrocławiu. W planach otwarcie 600 restauracji w tych krajach w ciągu 10 lat.

Popeyes Louisiana Kitchen to amerykańska międzynarodowa sieć restauracji typu fast food ze smażonym kurczakiem, która powstała w 1972 w Nowym Orleanie. Obecnie jest spółką zależną firmy Restaurant Brands International. Popeyes ma ponad 3700 restauracji w USA, Portoryko i 30 krajach na całym świecie. Działa na zasadzie franczyzy. Od 2022 roku sieć obecna jest w Rumunii.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Master Burger wchodzi do Polski

Jednak Popeyes to niejedyna sieć gastronomiczna, która w tym roku otworzy swój pierwszy lokal w Polsce. Debiut zapowiedział również Master Burger. Na pierwszą lokalizację sieć wybrała Centrum Handlowe Blue City w Warszawie.

Master Burger to sieć restauracji obecna na rynku czeskim od 20 lat i od 2 lat w Ukrainie. Posiada aż 8 lokalizacji w Kijowie, a obecnie otwiera pierwszy w Polsce lokal o powierzchni 79 mkw. w strefie restauracyjnej Blue City w Warszawie.

Woolworth - nowy dyskont w Polsce

Portal Business Insider informuje, że największym wydarzeniem na rynku spożywczym w 2023 roku może być wejście do Polski niemieckiej sieci dyskontów niespożywczych Woolworth.

- Sieć widzi dla siebie potencjał w Polsce na poziomie 400 sklepów. Na razie wiadomo, że w maju 2023 r. jeden z nich ma rozpocząć działalność w Krakowie w parku handlowym Atut. Do kwietnia 2024 r. obiektów pod szyldem Woolworth w Polsce ma być od 15 do 25. W Niemczech sklepów sieci jest już ponad 500, ale możliwe jest ich podwojenie - informuje portal.

 Więcej na Business Insider.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz