×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Najpierw przejęli Starbucksa, a teraz Domino's Pizza
Rosyjski restaurator Anton Pinskiy i raper Timati; fot. PAP / EPA/MAXIM SHIPENKOV

Najpierw przejęli Starbucksa, a teraz Domino's Pizza

Autor: Paulina Piwowarek Opublikowano: 03 września 2023 17:01

Rosyjski restaurator Anton Pinskiy i prokremlowski raper Timati, którzy w zeszłym roku wspólnie kupili biznes Starbucks w Rosji, przejmują teraz rosyjskie aktywa Domino's Pizza.

 

Domino's Pizza w Rosji zmienia właściciela

Anton Pinskiy i Timati oświadczyli, że będą prowadzić restauracje pod lekko zmienioną marką Domino Pizza, w której „i” w słowie Domino zostanie zastąpione równoważną rosyjską literą "и" - podaje Reuters.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Powiedzieli, że zatrzymają partnerów franczyzy, 120 restauracji i ponad 2000 pracowników w Rosji. Pinskiy powiedział reporterom, że zainwestowali już w ten biznes setki milionów rubli.

Oświadczenie nastąpiło dziewięć dni po tym, jak DP Eurasia, operator marki Domino's Pizza w Rosji, Turcji, Azerbejdżanie i Gruzji, oświadczył, że po rezygnacji z prób sprzedaży swojej rosyjskiej firmy, ogłosi upadłość.

Rzecznik DP Eurasia powiedział, że firma nie ma żadnych dalszych komentarzy poza potwierdzeniem, że złożono wniosek o ogłoszenie upadłości i nie odbył się żaden proces sprzedaży.

Firmy wycofują się z Rosji

Zachodnie firmy, które w zeszłym roku wycofały się z Rosji, gdy ta wysłała swoją armię na Ukrainę, w wielu przypadkach musiały spisać na straty wartość swojego biznesu lub sprzedać swoją działalność z ogromnymi rabatami.

W lipcu rząd przejął kontrolę nad rosyjskimi spółkami zależnymi francuskiego producenta jogurtów Danone i duńskiego browaru Carlsberg. Holenderski browar Heineken poinformował w zeszłym tygodniu, że sprzedał swoje rosyjskie oddziały za symboliczne jedno euro.

Timati i jego gastronomiczne imperium. Współpraca z Pinskiym

Timati, którego prawdziwe nazwisko brzmi Timur Yunusov, to raper, który został biznesmenem i jest już właścicielem dużej sieci burgerów o nazwie Black Star. Ma długą historię wspierania Kremla, występując z inną wykonawczynią, Sashą Chest, w piosence z tekstem "Mój najlepszy przyjaciel to prezydent Putin" z 2015 roku.

Po umowie ze Starbucks Pinskiy i Timati zaprezentowali swoją nową markę Stars Coffee w sierpniu 2022 roku. Pinskiy powiedział później, że zapłacił za aktywa około 500 milionów rubli (6 milionów dolarów).

Powiedział, że brał także udział w przetargu na zakup dawnych restauracji McDonald's w Rosji, a nawet podpisał umowę przedwstępną, zanim ostatecznie przegrał z biznesmenem i franczyzobiorcą McDonald's Alexandrem Govorem. 

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz

komentarze

  • Gość

    Nie, nie. Lepiej w Polsce niech trują taką cebulę jak ty poliniaczku. :D I dobrze, że wykupili wszystko, nie ma co bulić kasę w zgniłe US, niech się Rosja rozwija na złość cebulakom robakom. Hyhyyy
  • Gość

    Akurat MD mógł w Rosji zostać i dalej ich truć