Nie będzie ogródków gastronomicznych "za grosz" w Warszawie fot. shutterstock

Nie będzie ogródków gastronomicznych "za grosz" w Warszawie

Autor: PAP Data: 08 lipca 2021 18:51

W Warszawie nie będzie ogródków gastronomicznych "za grosz". Nadal za zajęcie pasa drogowego na ogródek przy gastronomi będzie obowiązywać ulga 75 proc., czyli taka, jaką Rada Warszawy wprowadziła podczas pandemii.

W czwartek stołeczni radni zagłosowali przeciw zmianom w uchwale w sprawie wprowadzenia czasowego obniżenia wysokości stawek opłat za zajęcie pasa drogowego dróg publicznych w Warszawie z wyjątkiem autostrad i dróg ekspresowych, w związku z ogłoszonym na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej stanem epidemii w związku z zakażeniami wirusem SARSCoV-2.

Ogródki "za grosz" odrzucone

W propozycji zawarto, aby za zajęcia pasa drogowego na ogródek gastronomiczny można było zapłacić jeden grosz. Obecnie obowiązują - wprowadzone podczas pandemii przepisy - według których za ogródek gastronomiczny płaci się 75 proc. normalnej kwoty.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Przedstawiciel miasta podczas sesji Maciej Fijałkowski z Biura Funduszy Europejskich i Polityki Rozwoju argumentował, że to, co zaproponowało już miasto, jest dużym ułatwieniem dla przedsiębiorców gastronomicznych, a w tej chwili nie ma już "twardego lockdownu". Przeciw takiemu rozwiązaniu był również Jarosław Szostakowski, przewodniczący klubu radnych KO w Radzie Warszawy. Jak mówił, taka stawka to rozwiązanie właśnie na czas "twardego lockdownu" i ta uchwała nie jest dziś konieczna.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz