Nie odbędzie się w tym roku akcja "Podziel się posiłkiem z bezdomnymi"PAP - 23 grudnia 2020 13:13


W tym roku z powodu pandemii akcja "Podziel się posiłkiem z bezdomnymi" nie odbędzie się – poinformowali PAP organizatorzy wydarzenia. Co roku w okresie świąt wolontariusze z całej Polski zawozili do lokalnych jadłodajni dla potrzebujących jedzenie, które zostało po świętach.

Świąteczna inicjatywa fundacji "Podzielmy się" działa od 2015 r. Niestety w tym roku akcja ze względu na pandemię koronawriusa nie odbędzie się. "Nie chcemy narażać darczyńców, kierowców i potrzebujących. Do usłyszenia w przyszłym roku" - przekazali PAP organizatorzy wydarzenia.

Wolontariusze w kilkudziesięciu miastach Polski po każdym Bożym Narodzeniu i Wielkanocy odbierali świeże, dobre jedzenie, które zostało nam po świątecznych posiłkach, i zawozili je do lokalnych instytucji, które pomagają ubogim i bezdomnym. Do pomocy można się było zgłaszać przez specjalny formularz na stronie internetowej akcji www.podzielmysie.pl.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Z każdym rokiem - jak informowali przedstawiciele fundacji - akcja miała coraz większy zasięg. Obejmowała ponad 55 miast i miasteczek w 16 województwach. Podczas trzech dni wolontariuszom udało się zebrać ponad 10 tys. posiłków, które trafiły do lokalnych jadłodajni i schronisk.