Partnerzy portalu
Niedzielski: Sylwester i ferie to momenty, które będą skutkowały ewentualną trzecią falą Sylwester i ferie to momenty, które będą skutkowały ewentualną trzecią falą/ fot. unsplash.com

Niedzielski: Sylwester i ferie to momenty, które będą skutkowały ewentualną trzecią falą

Autor: PAP Data: 15 grudnia 2020 15:44

Okres Sylwestra i ferii to kluczowe momenty, które będą skutkowały ewentualną trzecią falą pandemii - ocenił minister zdrowia Adam Niedzielski. Zapowiedział także, że zarekomenduje surowsze działania w tym okresie w związku z nadużywaniem formy wyjazdów służbowych.

Szef resortu zdrowia zapytany na wtorkowej konferencji poświęconej Narodowemu Programowi Szczepień na Covid-19, czy będą wprowadzone nowe obostrzenia na czas świąt i ferii, odpowiedział, że przede wszystkim trzeba "zdawać sobie sprawę z tego, że okres Sylwestra, okres ferii, to są kluczowe momenty, kluczowe chwile, które będą skutkowały ewentualną trzecią falą pandemii".

Jak dodał, "to jest o tyle krytyczny moment, że przestrzeganie tych wszystkich obostrzeń, z którymi będziemy mieli do czynienia, będzie miało skutek konkretny, a nieprzestrzeganie - to ryzyko pojawienia się trzeciej fali zdecydowanie zwiększa".

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Proszę pamiętać też o tym, że szczepienia jeszcze swojego efektu nie osiągną, bo jeszcze na poziomie lutego, o którym mówimy w kontekście trzeciej fali, nie ma możliwości, żeby uzyskać populacyjny efekt odporności" - stwierdził.

Przyznał, że do rządu również docierają sygnały o nadużywaniu formy wyjazdów służbowych - zgodnie z obecnymi obostrzeniami z noclegu w hotelu można skorzystać tylko będąc na wyjeździe służbowym. Takie przykłady - powiedział szef MZ - "każdy z nas może znaleźć w sieci, gdzie różne podmioty w charakterze wyjazdu służbowego zapraszają do spędzenia Sylwestra i ferii".

"Będę rekomendował tutaj zdecydowanie surowsze działanie - dlatego właśnie, żeby nas obronić przed trzecią falą pandemii, ale o szczegółach poinformujemy państwa w czwartek" - zapowiedział minister zdrowia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz