Partnerzy portalu
Nielegalna biesiada urzędników. W menu ptactwo pod ochroną Włochy: Nielegalna biesiada, w menu ptactwo pod ochroną; fot. unsplash

Nielegalna biesiada urzędników. W menu ptactwo pod ochroną

Autor: PAP Data: 19 kwietnia 2021 10:17

Karabinierzy w rejonie Brescii na północy Włoch przyłapali na gorącym uczynku ponad 20 urzędników gminnych, którzy nielegalnie biesiadowali w czasie pandemii Covid-19. Doszło przy tym do podwójnego naruszenia przepisów, bo w menu zabronionego obiadu były pieczone ptaki chronionych gatunków.

Dziennik "Corriere della Sera" podał w poniedziałek, że karabinierzy weszli do siedziby górskiej gminy Valle Trompia. Wbrew obowiązującym w całych Włoszech przepisom zabraniającym wszelkich imprez i przyjęć, trwał tam zbiorowy obiad.

Szczególną uwagę funkcjonariuszy zwróciło zachowanie niektórych uczestników przyjęcia, którzy nerwowo chowali patelnie pod stołem. Okazało się, że było na nich mięso dzikiego ptactwa z gatunków pod ochroną.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Do stołu podano między innymi zięby i grubodzioby. Jeden z uczestników spotkania, który jest myśliwym, wziął na siebie całą odpowiedzialność. Został spisany, a pieczyste skonfiskowano.

Szef miejscowych władz Massimo Ottelli zapowiedział ukaranie biesiadników. 

SŁOWA KLUCZOWE

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz