Partnerzy portalu
Nielegalna impreza w jednym ze stołecznych lokali Nielegalna impreza w jednym ze stołecznych lokali/ fot. shutterstock

Nielegalna impreza w jednym ze stołecznych lokali

Autor: PAP Data: 25 stycznia 2021 12:53

Duża nielegalna impreza odbyła się pomimo obostrzeń w jednym z lokali w centrum stolicy. W sobotę bawiło się na niej - według policji - kilkadziesiąt osób. "Funkcjonariusze skierowali w tej sprawie wnioski do sądu i sanepidu o ukaranie" - poinformował w poniedziałek PAP podinspektor Robert Szumiata z Komendy Rejonowej Policji Warszawa I.

Nagranie z trwającej imprezy umieścił na Twitterze Marcin Dobski, dziennikarz "Wprost". "Sobota, późny wieczór, w jednym z lokali w centrum Warszawy" - napisał. Na filmiku widać tłum ludzi, podrygujących na parkiecie i stojących w kolejce do otwartego baru.

Informacje o zorganizowanej imprezie potwierdziła policja. "Faktycznie była taka interwencja w sobotę. Funkcjonariusze obecni na miejscu razem z sanepidem. Wykonaliśmy czynności, każdy w swoim zakresie" - powiedział PAP podinspektor Robert Szumiata.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Szumiata dodał, że skierowano w tej sprawie wnioski do sądu i sanepidu o ukaranie. "Zbieramy informację, co do dokładnej ich liczby" - przekazał.

Według nieoficjalnych informacji, była to kolejna impreza w tym miejscu.

Obostrzenia dotyczące m.in. zamknięcia restauracji i lokali zostały utrzymane do 31 stycznia. Lokale gastronomiczne nadal mogą serwować dania jedynie na wynos i z dowozem. Za złamanie tego zakazu sanepid może ukarać grzywną w wysokości nawet 30 tys. zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz