×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Niemiecka gastronomia chce zniesienia godziny policyjnej i restrykcji
Niemiecka gastronomia chce zniesienia godziny policyjnej i restrykcji / fot. unsplash

Niemiecka gastronomia chce zniesienia godziny policyjnej i restrykcji

Autor: PAP Data: 06 lutego 2022 15:48

Niemieckie Stowarzyszenie Hoteli i Restauracji (Dehoga) wzywa rząd i premierów krajów związkowych do opracowania ogólnokrajowego planu otwarcia dla gastronomii. Dehoga zaapelowała też o zniesienie godziny policyjnej - informuje w niedzielę DPA.

Obowiązuje ona nadal w Bawarii i pięciu innych krajach związkowych.

Przed kolejną planowaną konferencją premierów krajów związkowych i przedstawicieli rządu, Dehoga wystąpiła z sugestią, by rządy krajowe wspólnie z federalnym przygotowały jednolity planu otwarcia dla branży gastronomicznej w całym kraju.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Niemiecka gastronomia przeciwna obecnym restrykcjom

"Ponieważ widać wyraźnie, że mimo wysokich wskaźników zapadalności Omikron nie wpływa na przeciążenie systemu opieki zdrowotnej, rząd federalny i władze krajów związkowych powinny szybko uzgodnić ogólnokrajowy plan otwarcia. Jeśli to możliwe, powinno to nastąpić już w połowie lutego, na najbliższej konferencji" - podkreśliła Ingrid Hartges, szefowa Dehoga w rozmowie opublikowanej na łamach "Rheinische Post""

Hartges wyjaśniła, że branży zależy na zniesieniu obowiązującej wciąż formuły 2G Plus, czyli restrykcji zezwalających na wstęp do lokalu wyłącznie osób z certyfikatem szczepień lub świadectwem wyleczenia z Covid-19 wraz z negatywnym wynikiem testu na obecność koronawirusa.

"Wieczorna godzina policyjna, nadal obowiązująca od godz. 22 w Bawarii i pięciu innych krajach związkowych, powinna zostać zniesiona natychmiast, ponieważ nie ma to sensu" - zaznaczyła Hartges. Podkreśliła też, że w jej opinii kluby i dyskoteki powinny również zostać ponownie otwarte.

Najbliższa konferencja rządu i premierów, na której mogą zapaść takie decyzje, zaplanowana jest na 16 lutego.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz