Partnerzy portalu
Nowa, gastronomiczna przestrzeń w zielonym sercu Woli

Nowa, gastronomiczna przestrzeń w zielonym sercu Woli

Autor: horecatrends.pl Data: 15 stycznia 2021 16:05

Wiosną 2022 roku otworzą się Ogrody Ulricha - unikatowa, zakorzeniona w historii przestrzeń, przeznaczona do wspólnych spotkań, posiłków i rekreacji. To przyjazna, otoczona zielenią strefa relaksu, z czego blisko 2 200 m2 odrestaurowanej, nowoczesnej powierzchni zaprojektowano dla lokali gastronomicznych.

Wiosną 2021 roku rozpoczną się prace budowlane historycznych Ogrodów Ulricha, znajdujących się nieopodal centrum miasta, w bliskim sąsiedztwie znanego Warszawiakom Wola Parku. Ich historia sięga aż 1805 roku, kiedy Jan Bogumił Ulrich założył pierwsze w Warszawie zakłady ogrodnicze ze szklarniami z tropikalną roślinnością i owocami. Było to miejsce przyciągające gości swoją wyjątkowością, egzotyką i unikatowymi smakami.

Ogrody odzyskają swój dawny blask – zostaną zrewitalizowane i przebudowane z wykorzystaniem nowoczesnych i innowacyjnych rozwiązań według idei circular economy i zero-waste, zachowując jednocześnie ducha ich niezwykłej historii.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

– Zaprojektowaliśmy przestrzenie dla lokali gastronomicznych o powierzchniach od 15 do 155 m2 wraz z ogródkami zewnętrznymi. Willa Ulricha oferuje 466 m2 łącznej przestrzeni użytkowej, natomiast Zielona Chata 484 m2 – podkreśla Artur Drączkowski, Kierownik Projektu, przedstawiciel inwestora Ingka Centres. To wyjątkowe przestrzenie, stworzone z poszanowaniem środowiska i z dbałością o zrównoważony styl życia i dobre samopoczucie. Chcemy, aby każdy odwiedzający czuł się tutaj dobrze, mógł odpocząć i się zrelaksować. Stawiamy na mnóstwo zieleni i naturalne dodatki. Wszystkich zainteresowanych najemców zapraszamy do kontaktu – dodał Artur Drączkowski.

Koncepcja rewitalizacji zakłada odnowę m.in. szklarni Ulricha, w których zachowane zostaną jego historyczne elementy - ceglane kominy, ściany szczytowe odzwierciedlające układ budynków szklarniowych oraz część piwniczna z historyczną kolebką – przykryciem łącznika pomiędzy dwiema szklarniami. Szklarnie zyskają nowe przykrycie dachowe, odtwarzające historyczny układ konstrukcyjny dachów.

W Parku Ulricha zostanie wymienione oświetlenie na energooszczędne, a sieć kanalizacji zostanie zmodernizowana. Park wzbogaci dodatkowe wyposażenie w postaci ławek i altany ogrodowej. Karczma Soplicowo otworzy się na nowo nie tylko pod nową nazwą, ale też w kształcie sprzed lat, z czasów kiedy rodzina Ulrichów i pracownicy Ogrodów spędzali tu swój czas. Willa Ulricha po odnowie i wyposażeniu w ogródek zewnętrzny stanie się wyjątkowym punktem na gastronomicznej mapie Warszawy. Całość dopełni Ogród Codzienny oraz przeorganizowany, obecny plac, który zyska dodatkową zieleń w postaci drzew. Będzie to ogólnodostępne miejsce, w którym będą odbywać się różnego rodzaju eventy, kino, spektakle czy koncerty.

Rodzina Ulrichów ma niezwykłą i inspirującą historię, pełną zaangażowania i pasji, dlatego zależy nam na przywróceniu Ogrodom ich dawnej świetności i nadaniu im nowego biegu, zgodnego z oczekiwaniami okolicznych mieszkańców. Stworzymy przestrzeń, w której każdy, od najmłodszych po seniorów, odnajdzie coś dla siebie – powiedział Artur Drączkowski.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz