Partnerzy portalu
Nowe Czyżyny rozwijają ofertę gastronomiczną

Nowe Czyżyny rozwijają ofertę gastronomiczną

Autor: horecatrends.pl Data: 06 lipca 2021 16:25

Centrum handlowe Nowe Czyżyny umacnia swoją ofertę spożywczą. Nowym najemcą krakowskiego obiektu została rzemieślnicza Gruzińska Piekarnia № 1. Do otwarcia przygotowuje się także Al dente by Makarun Premium.

Mimo pandemicznej rzeczywistości centra convenience znajdujące się w portfolio Newbridge nie zwalniają tempa. Wręcz przeciwnie, rozwijają swoją ofertę w segmencie spożywczym i gastronomicznym.

Przykładem są Nowe Czyżyny w Krakowie, gdzie w czerwcu inwestor podpisał umowę najmu z rzemieślniczą Gruzińską Piekarnią № 1. Otwarcie lokalu krakowskiej marki planowane jest najbliższą jesienią. 

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Gruzińska Piekarnia № 1

- Nowe Czyżyny to już kolejna lokalizacja Gruzińskiej Piekarni № 1 w Krakowie, co oznacza, że nowy najemca dostrzegł nasz potencjał na lokalnym rynku oraz atuty cieszącego się w Polsce coraz większą popularnością formatu convenience – mówi Karolina Nitowska, leasing manager Newbridge Poland.

W ofercie piekarni klienci będą mogli znaleźć szeroki wybór tradycyjnego gruzińskiego i polskiego pieczywa,  a także różne wersje Chaczapuri, czyli najbardziej charakterystycznego dla kuchni gruzińskiej zapiekanego placka z serem czy Kubdari, potrawy z zapiekanego ciasta drożdżowego wypełnionego farszem mięsnym. Na fanów słodkości czekać będą z kolei ciasta, ciastka i słodkie bułki.

W lokalu będzie można także spróbować gruzińskich lemoniad z dodatkami np. estragonu, cytryny, winogron lub gruszki, a także wody mineralnej pochodzenia wulkanicznego. Atutami kuchni gruzińskiej są m.in. naturalne składniki bez dodatku konserwantów i świeże produkty, o czym będzie można się już niebawem przekonać w krakowskim centrum handlowym.

-  Kuchnia gruzińska cieszy się coraz większą popularnością wśród Polaków, w tym także krakowian. Teraz dzięki nowemu najemcy również mieszkańcy Nowej Huty będą mogli poznać kultowe gruzińskie specjały i wypieki, z których wiele wpisuje się w ideę wciąż popularnego street foodu - wyjaśnia Karolina Nitowska.

Hindus Indian Food

Gruzińska piekarnia to nie jedyny najemca, który zdecydował się w ostatnim czasie na inwestycję w lokal w krakowskim obiekcie. W maju gastronomiczny tenant-mix Nowych Czyżyn wzbogacił również Hindus Indian Food, lokalna marka z Krakowa, której food truck funkcjonuje przy wejściu do centrum.

W tym miejscu będzie można spróbować dań kuchni indyjskiej obfitującej w mięso z dodatkami, a także aromatyczne przyprawy. W menu nie zabraknie klasyki indyjskiego street foodu m.in. Chicken Tikka Massala, Butter Chicken, Chicken Korma czy Chicken Curry. Potrawy serwowane w Hindus Indian Food przyrządzane są bez dodatku glutaminianu sodu, z użyciem oryginalnego ryżu Basmati o orzechowym aromacie oraz autorskiej pasty chilli.

Makarun

Niebawem w obiekcie zadebiutuje również restauracja nowej marki należącej do popularnej sieci Makarun - Al dente by Makarun Premium. W menu restauracji będzie można znaleźć szeroki wybór makaronów z sosami m.in. carbonara, pommodoro con pollo, curry czy szpinakowym.

- Al Dente by Makarun Premium poszerzy ofertę gastronomiczną Centrum Nowe Czyżyny. Format, który w  Czyżynach pojawi się w odsłonie Premium, to jeden z najciekawszych konceptów gastronomicznych na rynku, który dynamicznie rozwija się w ostatnich latach. Marka lokuje się w najlepszych centrach handlowych w całej Polsce, ale ma również restauracje w USA i w Dubaju - informuje Izabela Domaradzka, Dyrektor Działu Marketingu Gastromall Group.

Otwarcie lokalu Al Dente by Makarun Premium planowane jest na przełom lipca i sierpnia 2021 roku. Jak podkreśla przedstawicielka inwestora, trzy nowe marki dopełnią ofertę gastronomiczną centrum oraz sprawią, że będzie jeszcze bardziej atrakcyjna dla odwiedzających.

 – Stawiamy na kulinarne bogactwo z różnych stron świata z myślą o zróżnicowanych potrzebach naszych klientów. Po kuchni amerykańskiej, tureckiej czy azjatyckiej, których lokale obecne są w naszej ofercie, przyszedł czas na kuchnię włoską, indyjską i gruzińską. Taka różnorodność smaków i szeroki wybór dań z pewnością przyciągnie do Nowych Czyżyn fanów dobrego jedzenia – dodaje leasing manager Newbridge Poland.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz